Tännehän ei tarvitse sen kummemmin liittyä, senkun tulee. SF- järjestön avoimia sivuja voi katella, mutta eipä niistä paljon kostu ja vielä huonommiksi muuttuivat lukea ku tuli uudistus muotoiluun. Karavaani-Infossa pääsee lukemaan kirjautumatta kaiken mitä sinne kirjoittavat, mutta eihän sinne enään paljon kukaa kirjoita, kun tuli se samanlainen "Stiletti- palsta" joku orgi. Sinne piti ongelmien kautta kirjautuakin mutta vaan nimimerkillä. Harmitti, kun etusivulla oli juttuja vaan puukoista, piikeistä ja stileteistä, joita eräs vanhempi mies myy päivästä toiseen. on siellä myös aurinkopaneelikauppaa ja siitä kertomuksia, mutta muuten aika pinnallista on, viinakeskustelua ja sapuskaa myös. Vaikutti ihan markkinatorilta, oletteko siellä muuten käyneet?
En oo vielä ennättänny käydä jäsenalueella, kun vaunun lämmitys vähän rissaa. Sielläkö niillä puukoilla leikitään? Aika ihmetouhua jos niin on, voiko ottaa lapsenkaan mukaan?
Tiedättekö vielä jotain vaunumiestä kiinnostavia palstoja? Sikäli kun niitäkin olisi, niin pistäkää osoitetta. Kiitos.
En oo vielä ennättänny käydä jäsenalueella, kun vaunun lämmitys vähän rissaa. Sielläkö niillä puukoilla leikitään? Aika ihmetouhua jos niin on, voiko ottaa lapsenkaan mukaan?
Tiedättekö vielä jotain vaunumiestä kiinnostavia palstoja? Sikäli kun niitäkin olisi, niin pistäkää osoitetta. Kiitos.
Vastaukset 14
Vanhimmat
et ole näköjään itsekkään käynyt siellä kun tuommoista kirjoittelet.no normaalia suoli24 tasoa tuo kirjoitelmasi et ei sen ihmeempää.
sinne kelpaa vaunuporukatkin.Sitä en tiedä kyllä onko niillä oma saitti.
Sopivin palsta luettavaksi Soliferilla liikkuvalle on http://www.autocaravanfinland.fi/. Sivuilla on jopa vieraskirja mitä voi lukea.
Palsta on paras mitä Soliferilla liikkuvalle on tarjolla.
nettihäirikön tekemä vastaus, ei kannata välittää. Heillä on tuo suolihonnat hyvin hanskassa, pieru ja perse on vain mielessä. KJON
Siis missä käynny? En mää nyt ole muutamassa kk paljon ennättänny ku laitella tuota Solkkua, että pääsis reissuunkin. Kerro nyt sitte, mssä "en ole käynyt" kirjoittamassa, kattomassa vai Solkulla?
Ei mulle paina mitää,millä liikutaan, kunhan on karavaanari. Tuolla näyttää olevan rehelinen ja epäkaupallinen toiminta ilmapiiri. Kiitos vinkistä, lajiystävä!
"Tuolla näyttää olevan rehelinen ja epäkaupallinen toiminta ilmapiiri"
No niinpä näyttää, joka sivulla mainoksia.
Puhumattakaan jäsentuoteosiosta missä myydään lakkeja ja puseroita jne.
Toosi epäkaupallista :D
pitää kinkkukiusauksesta koska sitä ne tarjoo aina treffeillä!
kinkku suikaleille ja ylipäiväisille useaan kertaan sulatetuille peruna suikeroille allerginen.Oikea karavaanari ei syö pilaantuneita raakaaineita.KJON.
Noilla kaikilla mainituilla sivuilla tehään VEROROTONTA JA LAITONTA kauppaa. Tai ehkä ei laitonta, mutta mitään veroja ne tyypit ei maksa, Kun meikä työttömänä joutuu tekee joka hiton sentistä laskelmat verottajalle ja sossuun, niin mitä tekee se puukon myyjä! Fiidut, ilmoittelee ilmaiseksi puukkojaan ja vitut mitä kaupoista saa verottaja? Ei maksa ees alvia. Samaa ei tee sekään äijä, joka korjailee rikki menneitä vesipumppuja ja latureita ja mitä lie. Tiiättekö kamraatit. Mää teen niistä tyypeistä ilmoituksen verottajalle, niin pääsee sällit samaan kastii meikä kanssa. Tai no ei sentään. Mitä vittuja se verottaja niistä ulos ottaa, kun äijät on vanhoja raihnasia söheltäjiä ja melkein sossun elättejä. Niin ne kertoo tarkistajalle, jos se nyt yleensä viittii jotain tehdä.
Sen vaan sanon, että pimeet työt pitäis ottaa kiinni ja verottaa raskaimman kautta. katotaan mihin mun toiminta johtaa vai johtaako mihinkään.
Taitaa pipo olla kireällä, kyllä omia kädenjälkiään saa myydä muille ilman verottajaa jos se ei ole pää elinkeino.
Ei mihinkään karvaanipalstaan kannata liittyä. Samaa jauhamista höperöiltä rahjuksilta kaikki tyyni. Jos oot viel nuori, niin liity vaimoos ja nauti kaikessa rauhassa omissa ympyröissä vaunuilusta.
eihän ne uskalla kausipaikaltaan minnekkään lähteä,jos ei ole vähintään 30 auton/vaunukunnan letkassa.Eikä puskaparkkiin uskalletä jäädä kun pelätään niin perkeleesti ryssiä ja varkaita. Sitten ne pitää pileitään sellaisten maksamilla jäsenmaksu rahoilla jotka ei ehkä toisena vuonna tyhjistä lupauksista maksa.
Hyvin saa tuolta org-palstalta tietoa. Sain ongelman ratkaistua. Mukavia juttuja siellä on paljon sellaisia, jotka ei vaunutouhuun liity. Mutta ei mua haittaa. Moni on kalamies siellä. Niinkuin minä.
Se on aika uusi palsta vaan kovasti sinne kirjoitellaan. Asiaakin on joukossa.