Monet naiset sanovat haluavansa luotettavan, hellän ja mukavan miehen. Mutta he kuitenkin päätyvät naimisiin narsistisen ja tunteettoman valehtelijan kanssa, kuka pettää ja pahoinpitelee heitä jatkuvasti. Onko siis kunnollisilla ja naisia arvostavilla miehillä mitään toivoa saada seuraa? Ja mikä niissä rentuissa oikein viehättää? Olen useasti miettinyt tätä.
Haluavatko naiset aina vaan renttuja?
Dr.z
6678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ongelma on siinä, että ne rentut on useammin viihteellä ja pokaavat enemmän naisia. Tämän takia useammat naiset ovat olleet rentun kanssa kuin muitten. Näillä rentuilla on myös pokkaa iskeä naisia, ja se itsevarmuus ehkä vetoaa heihin (meihin). Itse ottaisin paljon kertaa mielummin luotettavan, hellän ja mukavan miehen. Siinä taas on ongelmana se, että heitä (teitä) ei tapaa missään. Itse pidän vähän ujon ja kiltin näköisistä ja oloisista miehistä, mutta he taas eivät iske naisia niin usein, ja koska itse olen ujo, en uskalla itsekkään mennä juttelemaan. Harmi, kysyntä ja tarjonta eivät tässä maailmassa aina kohtaa..
Ah ja voih. Tapaisinpa sinut. Ehkä olen tavannutkin...
T. ikuisesti vähän liian ujo.
Tällainen jako renttujen ja kunnollisten välillä on vähän huono.
Sanotaanko näin että naisia viehättää miehissä seksuaalisesti ne renttumaiset piirteet, eli tietynlainen rentous, miehekkyys ja "antaa mennä asenne".
Se on heistä kiihottavaa, mutta samoin on luotettavuus ja turvallisuus.
Jos oikeasti nainen kertoo mitä hän haluaa niin se on luotettava mies joka on turvallinen mutta jossa on myös noita renttumaisia, jännittäviä tai "vaarallisia" piirteitä.
tarkkaillut minkälaisia naiset ovat? Yhtä pinnallisia ja tyhmiä nykyään kuin miehet. Vakka kantensa valitsee.
niin baarikärpäsen löydät.
Onhan niitä nyt muitakin paikkoja - jos hakee muunlaisia arvoja.
Mulla on tällä hetkellä tilanne, jossa on mukana kaksi kiinnostavaa mieshenkilöä. Toinen sopii muottiin kiltti mies ja toinen erittäin hyvin paha poika. En tiedä mikä siinä on, mutta tämä paha poika saa mieleni levottomaksi ja sydämen hakkaamaan, kun jutellaan ja katsoo minua suoraan silmiin. Sen tiedän, että tunne on puhtaasti seksuaalisesti latautunut, enkä näe häntä muuten vaihtoehtoisena puolisona.
Tämä kiltti mies sen sijaan vetoaa kaikella sillä erilaisella lähestymistavallaan ja saa minut ajattelemaan toisella tavalla. Hän on hauska ja myös seksikäs omalla, ihanalla tavallaan. Se ei vaan ole niin latautunutta kuin tämän rentun kanssa. En tapaile (vielä) kumpaakaan, vaan olen käynyt vasta treffeillä.. Aika näyttää, että mitä tulee tapahtumaan. On vain hauska huomata, että olemassa on sääntö, joka ainakin puree minun kohdalla. X)