Jenni vartiaisen duran duran

kuulostaa samalta

Hei!

Kuunnelkaapa Jenni Vartiaisen "Duran duran" ja Me and My:n "Baby boy" ja sanokaa kuulostaako samalta toi yksi kohta noissa molemmissa lauluissa? Jennin kappaleessa kohta alkaa n. 2.15 min. kohdalta ja Me and My:n kappale on melkeenpä samaa "pimputusta" koko biisi.

Ekan kerran kun kuulin tuon Jennin kappaleen jäin miettimään missä ihmeessä olin saman melodian aikasemmin kuullut...tää hämää mua tosi paljon!!

3

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joku vaann

      Tietääkö kukaan mistä löytää nuotteja Jenni Vartiasen Duran Duran kappaleeseen?? Ilmaiseksi?

    • Anneliksi

      Ihan sattumalta osuin tänne, kun hain jotain ihan muuta Duran Duraniin liittyvää materiaalia.
      Mä en suoraan sannottuna voinut kuunnella tota Baby Boy rallia kokonaan. Oli sen verran heikkoa materiaalia Jennin biisin jälkeen, että lähinnä ärsytti vaan.
      Mutta en kyllä tunnistanut siinä mitään erikoista. Baby Boy kuullostaa semmoselta tuhat kertaa tehdyltä joutavalta poppikselta, että samanlaisia mahtuu tusinaan 16.

      Mutta jos sun korva sanoo, että jotain yhteistä näillä kahdella kappaleella olisi, niin se luultavasti on totta.
      On aika vaikea säveltää musiikkia, mikä ei muistuttaisi jo jotain aiempaa sävellystä.
      Jennin etuna on se, että sen biisi on paljon parempi kaikkinensa kuin tämä toinen. Näitä ei voi edes kuunnella samana päivänä.

      Ihan hyvin voin jatkaa elämääni ilman Me & My:n musaa =)

    • Jenni ja duranit jee

      Jenni Vartiaisen Duran Duran on upeasti tuotettu, ihanalla matalahkolla seksikkäällä äänellä laulettu biisi johon en ole kyllästynyt vieläkään. Upeeta. Tosta toisesta Babyboystä en voi samana päivänä puhuakkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4797
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2128
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1802
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1435
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1301
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      19
      1175
    7. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1106
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      313
      1030
    9. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1003
    10. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      54
      1003
    Aihe