Kuka tietää montako levyä ja minkä nimisiä on
Eternal Erection tehnyt??
Voi jee...olen kuullut Groove Fm-kanavalla muutamia niiden biisejä...ei kyllä uskoisi, että kyseessä on suomipojat.... ;)
kuka tietää?
7
954
Vastaukset
- Funky Hippo
Vaan pari levyä eli Family Tree -98 ja No funk about it -2000.Kova live bändi, suosittelen:)!.
- funkylady
Kiitokset! Täytyypä alkaa etsiä kyseisiä levyjä.
Olen kyllä kuullut, että livekeikat ovat todella funk...kovaa menoa...niin..nimensä mukaisia... ;) - Funky Hippo
funkylady kirjoitti:
Kiitokset! Täytyypä alkaa etsiä kyseisiä levyjä.
Olen kyllä kuullut, että livekeikat ovat todella funk...kovaa menoa...niin..nimensä mukaisia... ;)Funky Tree saattaa olla vaikea pala hankkia:(.
- e.e.
Funky Hippo kirjoitti:
Funky Tree saattaa olla vaikea pala hankkia:(.
Olisko tietoa, mistä sitä Family Tree:tä mahtais saada? Itse omistan tuon No funk about -levyn ja olen kovasti etsinyt tuota debyyttiä. Juu, EE on HELVETIN kova livebändi.
- örmy körmy
e.e. kirjoitti:
Olisko tietoa, mistä sitä Family Tree:tä mahtais saada? Itse omistan tuon No funk about -levyn ja olen kovasti etsinyt tuota debyyttiä. Juu, EE on HELVETIN kova livebändi.
www.cdon.com
Väittävät, et menis vain 3-5 arkipäivää, et tulis sun postilaatikkoos toi Family Tree - levy - funkylady
örmy körmy kirjoitti:
www.cdon.com
Väittävät, et menis vain 3-5 arkipäivää, et tulis sun postilaatikkoos toi Family Tree - levyNiinpä niin...cdon.com onkin tuttu paikka..mitäpä sieltä ei löytyisi.. :)
Mutta, kysymys teille funkistit:
Oletteko kuulleet koskaan: Nils Landgrenin Funk Unitia?? Aijjaijai...vaikka on svedupetteri ryhmä, mutta kyllä funkkaa ja kunnolla! - Funky Hippo
funkylady kirjoitti:
Niinpä niin...cdon.com onkin tuttu paikka..mitäpä sieltä ei löytyisi.. :)
Mutta, kysymys teille funkistit:
Oletteko kuulleet koskaan: Nils Landgrenin Funk Unitia?? Aijjaijai...vaikka on svedupetteri ryhmä, mutta kyllä funkkaa ja kunnolla!Ai vähän niin kuin ruotsalainen huumori?!.Palle Ramsted & Pankaka show;).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370