Mix sinkut on sinkkui? Eix niit kukaan huoli, vai onx ne ite liian ronkeleit?
Ei se ihana prissi ratsasta sil valkosel hepal, eikä prinnsessat pyydä dösäpygällä kahville, nii minkäs teet???
Oikeesti hei siskot ja veljet, mitäs teet?
Mul on siihen vastaus: Kompromisseja,suvaitsevaisuutta,ymmärryst et ei kukaa oo perfekt...
Hyvii hiihtokelei kaikille, toivottavasti suksi luistaa...
Ei se ihana prissi ratsasta sil valkosel hepal, eikä prinnsessat pyydä dösäpygällä kahville, nii minkäs teet???
Oikeesti hei siskot ja veljet, mitäs teet?
Mul on siihen vastaus: Kompromisseja,suvaitsevaisuutta,ymmärryst et ei kukaa oo perfekt...
Hyvii hiihtokelei kaikille, toivottavasti suksi luistaa...
Vastaukset 2
Vanhimmat
Näin 30veenä täällä pohjan tähden alla päin vapaita ikäisiäni sinkkunaisia ei ihan joka dösässä kuljekkaan. Tokin niitä dösiäkin kulkee liian vähän, ei täällä niitä kulje kuin pari päivässä. Mummoja lähinnä niiden kyydissä, matkalla cittariin ruokatarjouksia ostamaan. Aamulla ja iltapäivällä koululaisia.
Olen pitänyt "quiet riottia" baareja vastaan tämän alkuvuoden.
En tosiaan ole täydellinen mutta olen kyllä hyvä mies. Enkä notredammen kellonsoittaja että sillä tavalla karkoittaisin naisia ympäriltäni.
tiedän että olen varmasti hyvä kumppani naiselle joka ymmärtää minut oikein ja hyväksyy tälläisena kun olen. Mielestäni oikea parisuhde ei voi perustua baarisupliikilla luotuun mielikuvaan, koska se arki koittaa ihan varmasti jokaiselle. Tunnen miehiä jotka ovat naimisissa, ja varmasti saan miettiä että "hmmm ton kaverin supliikki mitäs se oliskaan ollut naistaan iskiessä... ;)
Olen palstalla usein puhunut "muutoksesta". Henk. koht. olen tässä tarkoittanut omien sosiaalisten klikkien voittamista. Ujous, esiintymis pelko, isot ihmismassat.
Estyneisyydellä onkin helppoa luoda itselleen kilpi jolla muka suojelee itseään uusilta negatiivisilta tunteilta. Usein se on tarpeetonta, kun se blokkaa ne vähäiset hyvätkin mahdolliset tunteet joita voisi saavuttaa.
"tiedän että olen varmasti hyvä kumppani naiselle joka ymmärtää minut oikein ja hyväksyy tälläisena kun olen."
Olihan kommentti. Eikähän jokainen ole hyvä kumppani sille joka ymmärtää sitä toista oikein ja hyväksyy omana itsenään. Onnea vaan etsintään ja kannatta muistaa pitää tasoa tarpeeksi korkealla. Itse etsin itselleni rakkaan enkä pelkkää kumppania.