parisuhde ja seksi

tyt,

En tiedä kuuluisiko tämä tälle palstalle, mutta pelkällä seksi palstalla ei yleensä saa kovin asiallisia vastauksia joten kirjoitan ongelmastani nyt tänne. Olen muuttanut noin kuukausi sitten yhteen poikaystäväni kanssa, olemme olleet puolitoista vuotta yhdessä. Ennen olimme kaukosuhteessa. Nyt ongelmaksi on koitunut se ettei poikaystäväni hyväksy sitä että saatan joskus kun hän ei ole paikalla tyydyttää itseäni esim suihkussa. Syy siihen on se ettei poikaystäväni vain yksinkertaisesti osaa tehdä minulle orgasmia ja onnistun siinä ainoastaan itse suihkussa. Kerroin kuitenkin hänelle avoimesti asiasta ja koitin sanoa asian mahdollisimman ystävällisesti, ettei hän loukkaantuisi, mutta hän otti nokkiinsa ja teki asiasta nyt ison numeron. Mitä minun tulisi tehdä?

3

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jgtgg

      No jos vasta nyt kerroit asiasta tai olet hänen kanssaan näytellyt orgarmin niin ymmärrän kyllä suuttumuksen. Miehille on yleensä iso asia saada naisensa tyydytettyä.

    • 3 + 6

      "Nyt ongelmaksi on koitunut se ettei poikaystäväni hyväksy sitä että saatan joskus kun hän ei ole paikalla tyydyttää itseäni esim suihkussa."

      Varoituksen sana: vaimoni oli mustasukkainen kädelleni ja lopulta pakotti valitsemaan hänen ja käden väliltä. Koska en luvannut lopettaa itsetyydytystä, hän syvästi loukkaantuneena lopetti seksin kokonaan kuusi vuotta sitten.

      "Syy siihen on se ettei poikaystäväni vain yksinkertaisesti osaa tehdä minulle orgasmia ja onnistun siinä ainoastaan itse suihkussa."

      Vaikka saisit orgasmin poikaystäväsi kanssa, tuskin lopettaisit itsetyydytystä siihen, joten turha liittää näitä liian tiukasti yhteen.

      Mutta jos et saa rakastellessa orgasmia (vaikka auttamalla itse tai antamalla poikaystäväsi suihkuttaa), en ymmärrä, miksi poikaystäväsi vielä jatkaa kanssasi. Jos sinä et saa orgasmia, kohta hänkään ei saa, ja mitäs sen jälkeen?

    • c-c-c-

      Otti nuorenmiehen itsetunnolle ja miehisyydelle kuulla ettei se saakaan naistaan tyydytetyksi, joten se koki epäonnistuvansa ja sitten syyllisti sut kun itellä oli niin paha olo.
      Et sä mitään värinkään tehnyt, toteutit vain omaa seksuaalisuuttasi niin kuin pojatkin tekee runkatessaan.
      Se miksi et saa yhdynnässä orkkua johtuu ehkä siitä, että esileikit jää tekemättä etkä näin ollen ehdi mukaan kiihottumiseen vaan poikakaverisi ehtii laueta ensin. Jos taas alkat vaatia häneltä apua siihen että saavuttaisit orkun sinäkin, hän saattaisi suuttua siitäkin ja se taas johtuu siitä että hän on neuvoton sen suhteen mitä olet häneltä yhtäkkiä vaatimassa.
      Taitava rakastaja osaa ottaa partnerinsakin huomioon ja hoidella hänet vaikka suulla tai kädellä jos ei itse kykene olemaan yhdynnässä niin kauan että partnerikin pääsee mukaan loppukiihdytykseen. Siinä on teillä vielä opettelemista, mutta harjoittelu tekee mestareita joten lycka till! ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      47
      2498
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2477
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2372
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      57
      2145
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1867
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      84
      1685
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      1143
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1024
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      1005
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      56
      886
    Aihe