*hyrrrr*

Kuka olikaan se yksi tyhmä joka väitti, että ulkona tarkenee, jos on vain pukeutunut lämpimästi?
5208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitkät kalsarit, raappahousut ja toppahousut. Numeron 47 toppakengät joihin mahtuu tuplavillasukat. Sen verran väljä talvitakki että sen alle voi tunkea pitkähihaisen aluspaidan, flanellipaidan ja villapaidan. Karvareuhka, kaulaliina ja semmoset rukkaset, joihin mahtuu lapaset sisään.

Kyllä noilla pärjää alustavasti tunnin verran pihalla :-) Normisetti keskitalven pakkaskautena.

Äänestä

Oivallinen ohje: Sama vaatetus sisällä 20C lämmössa riittää ulkona juostessa tuulettomalla ilmalla --20C pakkasella.

En tarvinnut lakkia ja hanskoja tänään 15km lenkillä. Aurinko paistoi liikaakin -10C pakkasella

Äänestä
  • Käytkö lenkillä sukkasillasi etkä laita edes takkia päälle?

    Äänestä

  • salapoliiti. kirjoitti:

    Käytkö lenkillä sukkasillasi etkä laita edes takkia päälle?

    .

    Äänestä

.

alkoholisoituneessa tilassa niin pintaverenkierto toimii hyvin

.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salapoliiti. kirjoitti:

Kuka olikaan se yksi tyhmä joka väitti, että ulkona tarkenee, jos on vain pukeutunut lämpimästi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu