perhana pussillisella maissisiemeniä pärjää vähintään 3 vuorokautta eikä maksa ku euron, eli kuukauden ruokailu maksaa 10 euroa.
ok ruokaöjyä tarvitaan pop cornin tekoon, mut ei paljon. ja jos käy varastamassa naapurin lintulaudalta talipallon niin ei tartte ees ruokaöljyä ostella siivilöi vaan talin seassa olevat siemenet pois.
väittävät et ruoka on kallista suomessa
10
152
Vastaukset
- mariamania
linnut? Kestätkö katsoa ikkunasi takana nälkään kuolevien lintujen kuolinkamppailua ja syödä poppareita? Olet sit aika corni..
- ,.-.-.-.-
kanankoivista vihaisen aloituksen, mutta nyt aloin ajattelemaan asiaa uudelta kannalta
- F. Ineli
Sillä selviää hengissä, mutta entä ravitsemus? Ravintoarvot? Tulitko ajatelleeksi sitä, miten kauan pysyisi silti hengissä tuolla ruokavaliolla?
Pari sanaa maissista, asian vierestä http://www.terveyshymy.fi/terveysuutiset/maissin-hyvat-ja-huonot-puoletpelkillä spageteillakin.
mitkä hemmetin ravintoarvot????en syö ravintoa minkään arvojen takia vaan ainoastaan maun- mariamania
monte24 kirjoitti:
pelkillä spageteillakin.
mitkä hemmetin ravintoarvot????en syö ravintoa minkään arvojen takia vaan ainoastaan maunsaanut joitain ravintoarvoja, kun olet elossa :)
Nyt on pakko kysyä tosta sun spagetista.. kun mun mielestä pelkkä spagetti ei maistu miltään. Millä teet siihen sen maun? mariamania kirjoitti:
saanut joitain ravintoarvoja, kun olet elossa :)
Nyt on pakko kysyä tosta sun spagetista.. kun mun mielestä pelkkä spagetti ei maistu miltään. Millä teet siihen sen maun?pienellä vuorella parmesania ja valkosipulia
- mariamania
monte24 kirjoitti:
pienellä vuorella parmesania ja valkosipulia
syönytkään pelkkää spagettia :)
mariamania kirjoitti:
syönytkään pelkkää spagettia :)
oo yhden aineen ruokaa siinä on munaa vettä ja jauhoja
just pannussa paistuu herkulliset jauhelihapihvit, juustosydämellä, vierellä odottaa karjanpaisti leipää kastamaan?
Ettäkö popkornia?
http://www.youtube.com/watch?v=OSRCemf2JHcRuokintalaitteista ja pikkulintujen ulosteista lintujen salmonella tarttuu hyvin huonosti ihmiseen. Pienenkin riskin kanssa kannattaa kuitenkin olla tarkkana ja pestä hyvin kätensä :)
Popparit... niin, saishan niistä paljon energiaa, proteiinia ja hiilihydraatteja, mut jos niitä ihan ruoaksensa söisi niin suolaa kannattaa välttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414638Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532524Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611005Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh70896- 115885
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70854- 137805
- 48790
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48736
