Olen miettinyt näiden kahden väliltä. Onko kokemuksia? vm n.2005-2007, neliveto-bensiini-manuaali.
Vastaukset 8
- gfdsdf
Sorento on aito maasturi (erillisrunko, jäykkä taka-akseli, alennusvaihteisto) ja RAV4 citymaasturi (itsekantava kori, ei alennusvaihteita). Sorentoa on liikkeellä kahdenlaisella eri nelivetototeutuksella. Niistä toinen on manuaalisesti kytkettävää mallia, eli autolla ajetaan normaalisti pelkällä takavedolla. Toinen taas on citymaasturimaisempi eli automaattisesti kytkeytyvä, normaalisti takavetoinen toteutus.
RAV4 on varmasti taloudellisempi näistä kahdesta, kun se on varmaan sen 400 kg kevyempikin. Jos käyttötarpeesta jotain kuulisi, voisi paremmin ottaa kantaa.
Kian mallistossa RAV4:n vastine on Sportage eikä Sorento.- icemanroad eli alkup
kiitos kommenteista. elikkäs lapin perukoille käyttöön tulisi... huonokuntoinen mökkitie melko jyrkkiä mäkiä. keväällä kun sohjoa on niin ei oikee toimi kuin kunnon maasturit. ehkä citiversiot ei hyviä... entäpä Nissan Serrano?
- RAV-4
Kaikin puolin hyvä auto. Mukavasti tilaa, ennenkaikkea kuskin penkillä ja takapenkki kaadettuna. Jaksaa vetää puukuormaa mettätöissä. Eikä kaupunkiinkaan aivan mahdoton.
- oikea auto
mitä noilla romuilla tekee, on olemassa oikeitakin autoja.
- RAV-4
oikea auto kirjoitti:
mitä noilla romuilla tekee, on olemassa oikeitakin autoja.
Arvon nimimerkki "oikea auto" on hyvä ja kertoo, että mikä on oikea auto.
- mm.
RAV-4 kirjoitti:
Arvon nimimerkki "oikea auto" on hyvä ja kertoo, että mikä on oikea auto.
mutta miten tuo vvt-koneiden öljyn kulutus on käytännössä. Männänrenkaista jotunut kulutus on kuulemma vaihdattanut moottorinpuolikkaita. Onko vika vain joissakin vuosimalleissa?
HS:n autivikalistassa on melkoisesti muitakin vikoja - lähes kaikkien autojen kohdalla, mutta miten paljon Rav4:ssä on eri vuosimallien välillä eroja? Kestääkö perä, kytkin jne. - oikea auto
mm. kirjoitti:
mutta miten tuo vvt-koneiden öljyn kulutus on käytännössä. Männänrenkaista jotunut kulutus on kuulemma vaihdattanut moottorinpuolikkaita. Onko vika vain joissakin vuosimalleissa?
HS:n autivikalistassa on melkoisesti muitakin vikoja - lähes kaikkien autojen kohdalla, mutta miten paljon Rav4:ssä on eri vuosimallien välillä eroja? Kestääkö perä, kytkin jne.paljon pakoputken kannatuslaakereita, ja rekisterilven kiinnitysruuveja katkennut, maahantuojalla on konstit vähissä. Takuu ei korvaa noita.
- rav4nen
oikea auto kirjoitti:
paljon pakoputken kannatuslaakereita, ja rekisterilven kiinnitysruuveja katkennut, maahantuojalla on konstit vähissä. Takuu ei korvaa noita.
Nimimerkki " oikea auto "-jos haluat olla oikea pöljä niin tee se myös oikein.
Se on pakoputken kannatinlaakeri (n 100 v vanha junttivitsi) ja rekisterikilpi on meillä päin kilpi-ei lpi. Kivoja kilometrejä sillä kolmipyörälläsi.
Terveisin
Erittäin onnellinen kolmannen RAV4:n omistaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1151609Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91837- 56747
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja147747Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35721Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39611Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40601Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö226595- 67589
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33567