E-pillerit + lentokone = apua

Joo elikkä että voi viedä e-pillereitä lentokoneeseen (käsimatkatavaroissa) tarvitseeko siihen lääkärin antaman reseptin ? Tai siis näyttää se resepti ? Itselläni on 3 kk:n testipakkaus joten minulla ei sille ole reseptiä ja 26 tunnin lento edessä niin huolestuttaa silleen semisti. :(
32511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei tarvitse reseptiä olla. Ota mukaan vaan.

Äänestä

Ei sitä reseptiä tarvitse. Todella harvoin sitä mitään lääkkeitä sen enempää katsellaan; jos eivät sitten nestemäisiä ole.

Äänestä

Okeii kai mä ne sinne lentokoneeseen sit otan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


abdefghhtf kirjoitti:

Joo elikkä että voi viedä e-pillereitä lentokoneeseen (käsimatkatavaroissa) tarvitseeko siihen lääkärin antaman reseptin ? Tai siis näyttää se resepti ? Itselläni on 3 kk:n testipakkaus joten minulla ei sille ole reseptiä ja 26 tunnin lento edessä niin huolestuttaa silleen semisti. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu