Olenko outo ja epämuodikas? Mielestäni Sloggin tangat ovat parhaat alushousut, mitä kaupasta löytyy. Löytyykö muita tangojen käyttäjiä?
Tangat ovat miellyttävät ja tukevat urheillessa ja muutenkin. On kummallista, että niitä myydään vain mustana. Pitkään tangoja käyttäneenä muut alushousut tuntuvat jotenkin ahdistavilta, varsinkin kesällä.
Sloggi tanga
31
5526
Vastaukset
- Mukavuuden haluinen
Parhaimpia ja käytössä miellyttävämpiä alushousuja on muitakin. Esimerkiksi ergowearin (www.ergowear.com) malleista löytyy todella miellyttäviä ja oikein muotoiltuja. En enään ikinä suosiolla laita jalkaani vehkeitä litistäviä malleja.
- valtteri 23
sloggihyllyl on paljon tanga-paketteja. muita malleja on saman verran noin suunnilleen. toki noita muita malleja menee paljon enempi. mut toi tarjonnan määrä kertoo että aika suosittuja ovat.
itse käytän, koska ovat mukavammat. eivät tule näkyville kuten boxerit. - Käytäntä pop vm 68
Eivät näy housujen läpi, niin jos vaikka kävisi niin että näkyisi läpi silloin ne näyttäisivät pakaroiden kohdalta että ne olisvat normaalit alushousut. Tangat eivät koskaan nouse vyötärön yli vaikka kurottaisi.
Uskon että naisetkin sietävät miesten päällä tangoja. Muistuttavat kovasti tavallisia alushousuja. - sdfgdsgfd
Onko niitä nykyään vain mustina?
- N i m i
sloggia vain saa?
- Mies33
Sama täällä, mun mielestä myös Sloggin tangat on paras kalsarimalli. Bokserit tuntuu siltä kuin olisi vaipat päällä. Vielä 90-luvulla kun aloin (aikuisten) miesten kalsareita käyttää, tangat oli aika yleisiä ja silloin Sloggejakin oli vaikka minkä värisiä saatavilla. Nyt ei oikein muuta tahdo löytyä kaupoista kuin boksereita. No good! Aika reliikkejä me tangojen käyttäjät kai ollaan.
- Anonyymi
Niin on tangat saisi tulla uudestaan valikoimiin ja eri värejä. Mies 45v.
- Mies22 TRE
Se on ikävä ku naiset hyvin yleisesti inhoavat kovasti noita tangoja ja varsinkin stringejä. Täytyy ymmärtää heidänkin kantansa.
Tangoja ja stringejä voi käyttää ettei kukaan huomaa mitään onneksi.
Tangoja on kyllä aika paljon siis sitä slogin yhtä mallia joka paikassa ja montaa kokoa, niitä taitaa mennä aika paljonkin.- milloin?
Mies 22 tre: Kui usein käytät tangoja/stringejä?
- Anonyymi
milloin? kirjoitti:
Mies 22 tre: Kui usein käytät tangoja/stringejä?
Päivittäin tangat.
- Mies 29
Jep tangat ovat parhaat. Mulla käytössä lähes päivittäin. Varsinkin kesällä aivan ehdottomat. Tangat ovat ryhdikkäät ja antavat mukavan tunteen eivätkä hiosta toisin kuin boxserit.
Tangoja käytän itse ihan samaan tapaan kuin muita alkkareita. Luulen myös että tangat on luultua paljon suositumpi malli. Kumma vain kun niitä ei ole kuin ne mustat. Olisi mukava jos niitä olisi ainakin valkoisina. Minun naiseni onneksi tykkää niistä ja miesten stringeistä myös.
Stringejä käytän joskus, varsinkin suorien housujen kanssa tai urheillessa. mutta en muiden nähden.
On tosi hassua, että tangojen ja varsinkin stringien käyttö miehillä on sellaista salahommaa. Ennakkokäsitykset niitä kohtaan ovat niin vahvat, vaikka oikeasti stringejä käyttävät ihan tavalliset miehet. Täältä keskusteluista on saanut viimeaikoina huomata, että meitä käyttäjiä kuitenkin löytyy ja palautetta valikoimien yksipuolisuudesta on laitettu. Eli käyttö voi olla paljon yleisempää kuin luullaan. - mies22 tree
Stringejä käytän joka päivä. Tosin tangoja yleisemmissä tilaisuuksissa kuten pukuhuoneissa ja saunailloissa, stringejä en kehtaa silloin pitää.
Pervot pilaavat stringien maineen. Sellaiset myös jotka pitävät naisten vaatteita ja käyttävät stringejä. Myös muut sellaiset sukkahousujen pitäjät. Samoin naiselliset miehet jotka käyttävät niitä saattavat pilata niiden käyttäjien maineen.- milloin?
minkä merkkisiä stringejä ja mistä oot ostanu? Mulla vaan black horset ja ne ei oo kovin kummoset
- mies22 treee
blackit vain, nettikaupoista en tilaa ja minnekään seksikauppaan en mene.
- mies 45v
Tangat vaan jalkaan kesän kunniaksi!
- 40+ tanga mies
Mies34:
Valitettavasti täytyy todeta, että olet epämuodikas. Mutta et ole outo,sillä sloggin tangat on parhaat alushousut. Itse käytän tangoja kesät talvet.
Mustiahan niitä vaan löytyy, mutta ostin juuri Lontoon reissulta tuplapakkauksen valkoisia tangoja. Löysin myös matkalta edullisen 5 tangan pakkauksen.
itse rupesin käyttämään tangoja jo yläaste iässä 80-luvulla ja siitä lähtien ne ovat olleet suosikkini. Enkä välitä mitä muut ajattelee. Kyllähän kavereitakin ne saunaillassa huvittaa, mut ei haittaa. hyviä en vaihda.- Anonyymi
Tangat on seksikästä ja hyviä. M. 43v
- 33 tangat jalassa
Kyllä ne muita huvittaa, siis miehiä. Naisia oksettaa.
- baaamu
eipä kukaan ole löytänyt kauppaa (ei nettikauppaa, eikä seksikauppaa) josta löytyis tangoille muita vaihtoehtoja kuin sloggi tangat. stringejäkin saa ainoastaan yhtä mallia ja niitäkin prismoista.
- 38v mies
Tangat ovat ehdottoman mukavat!
Itse käytin tangoja paljon nuorena 80- ja 90- luvuilla. Niitä oli silloin ties minkä värisiä ja todella moni käytti tangoja. Minulla oli jopa tanga-malliset uikkarit nuorena.
Mutta muoti tuntuu vievän enemmän kohti boxereita. Mutta minäpä ostin kesäksi parit sloggin tangat, ja tuntuvat mukavan viileiltä.
Vielä ei oo tullu vaimolta mitään kommenttia, saas nähdä. - Mies_41
Ostin tangat Prismasta, ainakin vielä on valikoimassa
- Anonyymi
Olen käyttänyt tangoja useamman vuoden en muita osta enkä käytä.parhaat kalsarit ikinä,
- Anonyymi
Tangoja minäkin käytän ja ne ei sukkahousujen alla hiostakkaan liiemmälti...
- Anonyymi
Eipä ole Sloggin tangokaan enää.
- Anonyymi
Mistähän löytyisi vastaavia...
- Anonyymi
Kyllä vain mirsten sloggi tangat on parhaat. Missä niitä vielä löytyy?
- Anonyymi
Sloggi tangat on seksikkäät kivat.
- Anonyymi
Pelkästään tangat sekä myös hyvät mini slipit jo poistuvat kovaa vauhtia valikoimista vaikka aiemmin melko yleisiä vaikka nyt kesää kohti pitkäpuntti boxserit jo kyllä keittää.Varmaankin kohta jenkkityyliin myös uimahousujen pitää olla polviin asti kun puolireiteen on muka jo noloakin speedoista puhumattakaan.
- Anonyymi
Jep
- Anonyymi
Et ole outo, outoa on lähinnä että miesten pitäisi pitää pitkävartisia kalsareita kesät talvet.
- Anonyymi
Miesten sloggi tangat on parhaat, mistä niitä saa nykyään?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3563045Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011473En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi791045Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847