Olen 3 vuotta uurastanut painoni kanssa ja saanut sitä pois kauheat 41kg. Nyt pitäisi vielä pinnistää joku 5 kg. ja nyt se vasta tiukoilla on. Saan paahtaa ihan mielettömästi pihalla monen tunnin vääntöä ja on jämähtänyt 63 kiloon. Ei tipu muutei nousekkaan. Katsoin kylläkin allakasta että 3 kg on lähtenyt viimekuun puolivälistä. En enää tämän kovempaa rääkkiä pysty vetämään kun mitä nyt teen. Syömättä en ole koska vatsan toiminta loppuu silloin. Pitäisiköhän antaa jo olla ja keskittyä johonkin muuhun kun tästä tulee jo pakkomielle.
Vaikea loppusuora.
uli 55
2170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onnittelut! Uskomattoman upea suoritus. Todellakin nyt ala nauttimaan elämästä. Pidät painon hallinnassa ja ne muutamat kilot voit pudottaa vaikka vasta vuoden päästä. Loistava suoritus. Ole ylpeä saavutuksestasi.
Olisko lihasta myöskin tarttunut hihaan matkan varrella? Ehkä kannattaa ne viimeiset rutistukset tosiaan ottaa vähän rennommin, on kuitenkin loppuelämä aikaa. Mittanauha voisi myöskin olla parempi mittari tässä vaiheessa onnistumista, kun sitä painoa voi jatkossa tulla hieman lisää lihasten muodossa, mutta mikä näkyisi kuitenkin kropan kiinteytymisenä entisestään.
Tsemppiä kuitenkin, vaikkei ihmeitä tapahtuisikaan! :)