Paras suoristusrauta?

Marketista tms.

Mikä/minkä merkkinen suoristusrauta olisi hyvä ja oikeasti toimiva?? Kun kaikki eivät ole yhtä tehokkaita jne. Ihan marketista tms. haluaisin sen ostaa kuitenkin. Hinnalla ei periaatteessa ole väliä, vaan sillä että rauta oikeasti suoristaa/kääntää (hieman luonnostaan taipuvia hiuksiani).

8

4306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 989+7

      jos oikeasti on vaikea saada suoristumaan tai käännettyä, mieti merkin sijasta oikea muotoilutuote raudan alle, sekä raudan lämpötila.
      hyvä tuote on esimerkiksi osis flatliner http://www.heaven-spa.co.uk/acatalog/osis-flatliner002.jpg tai marketeista joku schwarzkopfin voimakas muotovaahto.
      ja kannattaa valita rauta jonka saa 200c lämpöiseksi.

      • 12

        schwarzkopfin voimakkaan muotovaahdon kun lykkäät raudan alle niin johan käry käy... katsokaa että niissä muotoilutuotteissa on merkintä lämpösuoja RAUDALLE, ja mieluiten 220 asti. tämä provostin NIIIIIIIIIIIIIIIN hyvä suojaa vain 180 ja jos rauta kuumenee 200-220 niin ei suojaa sillon yhtään mitään!!! flatliner on hyvä!


    • remingtoni

      remingtonin raudat on ihan perus hyviä ja tietysti sinne alle joku hyvä neste, joka suojaa ja auttaa suoristaam/muotoutumaan

    • Ex pörrötukka

      GHD:n raudat on ehdottomasti parhaita, ei voi verratakkaan tulosta !

    • OBH-babe

      Ostin ensin halpaversion, mikä lie merkki, maksoin 28 eur. Huono käytössä, enkä saanut kiharoita. Sitten mennä täräytin ostaen reilusti kalliimman, mutta simppelimmän laitteen OBH Nordicalta (Björn Axén Tools Straight & Curl Nano Pro), ja olen ollut todella tyytyväinen.

    • straightener

      Paras on GHD tai Herstyler. Täällä perustelut: http://chicblush.blogspot.com/2011/03/straight-ahead-ultimate-flat-iron.html

    • minärettryryt5

      Vidal sassooon

    • straightener

      Remingtonit, Vidal Sassoonit ja sun muut OBH Nordicat eivät valitettavasti valmista laadukkaita suoristajia, vaan nimenomaan keraamisesti PINNOITETTUJA suoristuslevyjä, jotka vahingoittavat hiuksiasi melkein yhtä paljon kuin pinnoittamattomat. 20-50€:n hinta kertoo juuri siitä, että suoristaja ei ole kovin laadukas ja saattaa kestää vain muutaman kuukauden ehjänä kunnes alkaa repiä hiuksia rikki.

      Jos vain mahdollista niin sijoittakaa kerralla kunnon rautaan, kuten GHD tai Herstyler, jotka jo mainitsin. Nämä raudat ovat TÄYSkeraamiset ja tuottavat negatiivisia ioneja sekä infrapunasäteitä jotka minimoivat hiuksiin aiheutuvia vahinkoja ja takaavat tehokkaan ja hellävaraisen suoristuksen.

      Jos haluatte lukea lisää, niin täällä perustelut: http://chicblush.blogspot.com/2011/03/straight-ahead-ultimate-flat-iron.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      94
      1719
    2. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      232
      1453
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      88
      1331
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      65
      1005
    5. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      921
    6. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      908
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      898
    8. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      9
      864
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      842
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      35
      809
    Aihe