Minkä ikäisenä olette kasvojenkohotuksessa käyneet? Olen 46v nainen ja alkaisin olla sen tarpeessa...Meneekö monta viikkoa ennekuin meikattuna voi liikkua ihmisten seassa? Onko kokemuksia Jukka Kostaisesta? Olen puskaradiosta kuullut että tekee hyvää jälkeä..
Kasvojen kohotus
ei prettywomen
8514
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olin 3 viikkoa sitten kaulan ja alakasvojen kohotuksessa.Mustelmia ei juurikaan tullut ja viikon päästä olin ihmisten ilmoilla .. Nyt on vielä tur´votusta korvien edustalla ja kaulalla hieman. Meikkiä en ole juurikaan käyttänyt.
Vajaa viikko sitten, pienet mustelmat ylähuulessa rasvatäytön takia, ei kohotuksen. Turvotus laskenut melko hyvin, ihmisten ilmoilla olen jo.
Kohotuksessa käyneet, kertoisitteko tekijän ja hieman hintatietoa.
Niin,ja myös ,jos olette jo kerran käyneet,mutta kaulan alus heltta taas näkyvillä.Kokemuksia ,tekijöitä,hintoja!Varmaan monia kiinnostaa sama asia!
Alakasvojen kohotus tehty Tampereella viime syksynä. Olin viikon saikulla ja sen jälkeen töissä. Mustelmaa kaulalla(huivin alla), mutta turvotusta ei juur ollenkaan. Hiukset korvan edessä pelastaa kun arvet ei näy.
Yläluomileikkaus ja keskikasvon kohotus alaluomiviillosta 3080 E Hämeenlinnan Mehiläisessä,leikkasi Tatu Tarkka.Lopputulos huikea.10 v.lähti naamasta pois.Turvotus ja mustelmat häipyivät täysin 3 viikossa.
Kummallista, että niin huonosti löytyy noita plastiikkakirugien erikoistumisalueita.
Minäkin olen käynyt jo kahdella, eikä edes suullisesti kysyen meinaa saada selville, kuka mihinkin on erikoistunut.
Terveystaloon tilasin ajan ja sivujen mukaan lääkäri ei tee kasvojenkohotuksia, mutta toimistotäti vakuutti että tekee - saas nähdä meneekö taas rahat hukkaan.
Please, kertokaa edes kuka niitä tekee. Eihän se ole haukkumista tai liiallista kehumista! Toki mielelläni tietäisin, kuka osaa tehdä hyvin kasvojen kohotuksen.
Kiitos paljon!
Kuka on Tampereella paras ,kertokaa kokemuksia,kiitos.