Volvo XC60 5D AWD summum

ohx474

Ostin 22 kuukautta sitten uuden "laatu"auto = Volvon. Nyt käyty n 12 kertaa korjaamolla erilaisten vikojen takia. Webasto 2 huoltoa ja kolmannella kerralla vaihdettiin. Ovien lukot reistailleet, takaovi korjattu, etuovi jo kaksi lukon vahtoa. Blis järjestelmä toimii miten sattuu, on maahantuojan/korjaamon mukaan "ominaisuus". Turvavyö hälyyttää vaikka ei pitäisi, peili ei käänny. Mukautuva vakionopeudensäädin...jne. Takuu umpeutuu toukokuussa, mikä neuvoksi ?
Myyjä tarjoaa yhtä veloituksetonta vuosihuoltoa ja Blis-järjestelmälle ytä lisävuotta takuulle, vaikka eivät ole sitä nytkään vielä kuntoon saaneet

5

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyrmyniska

      Oliko tässä mallissa oikein Webasto vai siis jokin muu polttoaineella toimiva lisälämmitin? Volvon aiemmin käyttämissä artic - lämmittimissä on sellainen ominaisuus, että joka vuosi pitää irroittaa, purkaa ja huoltaa, jotta toimisi juuri yhden talven. Hyvä jos toimii siltikään koko talvea.

      Ikävänkuuloinen ongelmavyyhti kokonaisuudessaan. Kyselisin myyjäliikkeeltä vaihtoa johonkin toiseen malliin. Käsittämättömältä kuitenkin tuntuu, että noin uudessa autossa voi olla vikoja, joita ei saada kuntoon.

    • vai prenium

      Juu,taitaa olla ihan todellisuutta.
      Meilla tuttavapiirissa monta samansuuntaista tarinaa ja taitaa tuo vika runsaus vaikuttavan volvon arvoon kaytettyna.

    • kiinaan

      meni!

    • juurela.

      Miksi te käytätte polttoainetoimisia lisälämmittimiä? Asunnossanne ei ole mahdollisuutta sähkötolppaan? Työpaikalla sitä harva tarvitsee oikeasti, auto kuin auto käynnistyy kahdeksan tunnin jälkeen, jos se on aamulla ajettu lämpimäksi.

      Ikävältä kuulostaa tuollainen vikalista uudesta autosta. Minulla on tähän saakka (17 kk) ollut vain kaasuläpän korjaus kaksi kertaa, ei mitään muuta valittamista.

      Uutta autoa ostaessaan odottaa saavansa kulkupelin, jolla ajelee vähintään viisi vuotta ilman huolen häivää. Osanottoni :( !

    • Huoleton Hondamies

      Honda CR-V:llä seitsemän huoletonta vuotta takana. Eihän se neliveto kummoinen ole, mutta auto toimii, on riittävän tilava ja mukava. Eipä tarvi harkita vaihtoa lähitulevaisuudessa, kilometrejäkin vasta 240 000.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      54
      2071
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      90
      1415
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      62
      1265
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      67
      1201
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      114
      1101
    6. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      67
      926
    7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      72
      899
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      65
      864
    9. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      8
      811
    10. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      72
      789
    Aihe