Kaikki Palmia turvapalveluissa työskennelleet!

Ex-Palmialainen

Mikäli olette työskennelleet Helsingin kaupungin liikelaitoksella Palmialla ja nimenomaan turvapalveluissa ja teillä on ollut määräaikaisia työsopimuksia yksi tai useampia.
Ottakaa viipymämättä yhteyttä JHL:ään tai työlainsäädännöstä tietävään lakimieheen.

Palmiassa on tehty määräaikaisia sopimuksia väärillä perusteilla ja asiasta tiimoilta on menossa jo kaksi juttua käräjäoikeuteen.

Huomaattehan, että asia VANHENEE KAHDESSA VUODESSA, joten toimikaa nopeasti mikäli asia koskettaa teitä!

2

1763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös ex-palmia

      Jaahas. tätä oonkin epäillyt pitkään mutta uskoin heidän puheisiin. täytyy ottaa yhteys lakimieheen ensi viikolla.

      mitä muuta on selvinnyt?

    • EXXXX Palmia

      Itse olin yhteydessä JHL:ään ja lakimies pyöritteli juttua vuoden päivät ja totesi ettei sille ole mitään tehtävissä vaikka myönsikin et on aika härskiä väittää että irtisanominen johtui työn vähyydestä kun samaan aikaan palkattiin uusia työtekijöitä tilalle. Mutta mitään laitonta ei tämä kelpo tuomari Palian toimista löytänyt. Repikää siitä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      29
      2350
    2. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2293
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2054
    4. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      35
      1650
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1648
    6. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1037
    7. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      995
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      18
      939
    9. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      932
    10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      904
    Aihe