tunne miehiä?
Mihin se mies muuttuu perus ajatuksiltaan, vaikka kauhaa sille tarjotaankin.
Naiset yrittävät väkisin saada miehen samaan muottiin mihin he itse kuuluvat ja tulos on nolla kuitenkin.
Mies on mies perus ajatuksiltaan ja tuskinpa siihen tasa-arvo tantat pysty vaikuttamaan.
Turhaa ajan haaskausta on miestä muuttaa ja tehdä asiat vaikeaksi, eli akat hiljaa silloin kuin mies puhuu.
Mihin se mies muuttuu perus ajatuksiltaan, vaikka kauhaa sille tarjotaankin.
Naiset yrittävät väkisin saada miehen samaan muottiin mihin he itse kuuluvat ja tulos on nolla kuitenkin.
Mies on mies perus ajatuksiltaan ja tuskinpa siihen tasa-arvo tantat pysty vaikuttamaan.
Turhaa ajan haaskausta on miestä muuttaa ja tehdä asiat vaikeaksi, eli akat hiljaa silloin kuin mies puhuu.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toki ollaan hiljaa, jos mies puhuu ASIAA. Teitä turhan lässyttäjiä ei kukaan jaksa kuunnella.
asiaa neitiseni on aloituksessani, mutta en voi sille mitään, ettet omaksu mitä sulle kerrotaan.
Mä taas ihmettelen miksi seksin pitäisi olla pelkkää miehen palvelemista.Joidenkin miesten mielestä naisen pitää keimailla, tanssia stripaten ja keksiä "yllätyskeikkoja" että mies olisi viihdytetty.Mä odotan mieheltä hellää seksiä jossa mies on myös antaja,ei vain ottaja.Itse en pyöri yöelämässä enkä ole vakiosuhteessa mutta tiedän suurinpiirtein mitä odottaisin mieheltä suhteessa: tasapuolisuutta.Se ei ole moralisointia muille vaan oma arvomaailmani.En viihdy nahka-asuissa vaan mieluummin silkkiä.
Ei mies muutu, eli mies touhuaa perinteisesti ja ruiskauttaa rojut sisään ja sitten nurin. Turhaa imartelua ja hellyyden puuskia on turha odottaa.
Niimpä. Siksi mies sitten joutuukin sitä pillunpuutettaan kuulle ulvomaan, ja näillä palstoilla itkemään.
Täytyy kyllä epäillä. ettet meitä nykynaisia tunne. En minä halua muuttaa miestäni miksikään. Enkä missään nimessä halua mieheni olevan samaa muottia minun kanssani. Miksi haluaisin?
En tiedä, ketä tai millaisia naisia kutsut tasa-arvotantoiksi mutta tänä päivänä kun me naiset tuomme leivän kotiin siinä missä miehemmekin, se tarkoittaa, että perinteinen työjako kotona ei enää toimi, ihan jo siitä syystä, ettei naisella ole aikaa olla se kodinhengetär, joka muinoin hoiti taloutta miehen tuodessa rahat elämiseen. Samoin tietous ja viisaus on suurimmalla osalla naisista ja miehistä lisääntynyt niin, ettei enää pelkän perinteen vuoksi mitään tehdä.
Me nykynaiset tunnemme kyllä miehemme, koska osaamme kommunikoida ja osaamme valita meille sopivan miehen. Eli puhu vain omasta puolestasi!
Aivan, siksi onkin parempi elää yksin rauhassa kuten niin moni nykynainen Suomessa tekeekin :)
totta :D