Tulivuorikin jysähtää Japanissa.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Juuri nyt Tulivuori sylkee tuhkaa ja kiveä Japanissa/art-1288375585128.html
597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"ei sun kannata, tulivuoren juureen taloa rakentaa"

Äänestä

Tämä on selvä merkki Japanille Jumalan vihasta. He ovat irstailleet ja palvoneet monta eri Jumalaa aivan liian kauan.
Tehkää parannus vielä kun voitte, maailman tuho ja uuden alku voi olla lähempänä kuin luulettekaan.

Äänestä

Väitteistäsi olen samaa mieltä, perusteista en.

Merkki on selvä Jumalan vihasta Japanille.

Mutta juuri siksi, että japanilaiset eivät ole irstailleet tarpeeksi ja palvoneet riittävän monta dokumentoitua filosofia kautta aikojen.

Japanin syntyvyyden vähentyminen on aiheuttanut väestöpyramidin keikahtamisen ylösalaisin.

Tämän asian korjaamiseksi auttaa vain irstailu ja suvunjatkaminen kaikin mahdollisiin tavoin mieluimmin kahden eri sukupuolta olevan henkilön välisessä parisuhteessa - mahdollisimman usein ja säännöllisesti suoritettuna ottaen huomioon tarvittavat huoltotauot ja tuotantoseisokit.

Ja mitä tulee dokumentoituihin filosofeihin, niin ratkaistakoon filosofioiden järjestys rauhanomaisesti mieluummin kuin kiihkomielellä.

Kiihko kuuluu kahden erisukupuolen väliseen pystypainiotteluun yksityisyyden suojassa.
Kun taas filosofit tervattakoon ja pyöriteltäköön höyhenissä varmuuden vuoksi, sillä oppien perustana on aina omistuksen uudelleenjärjestely joko tämän tai muun puoleisuudessa.

Ai niin. Mene pöydän luo ja kumarra oppisi kunniaksi, kunnes kuhmujen määrä korreloi aivojen omakäytön määrän kanssa...

Jos kapasiteetti ei riitä, niin voi voi..sitten vain kärsit.

Äänestä

Kyllä tota maata nyt perkeleesti koetellaan..

Äänestä

Asuinpaikan valinta on tyystin epäonnistunut, siitähän tuossa on kysymys. samaa sanoisin esim.jenkkilän suuntaan, pyörremyrskyt pistää vuosittain talot päreiksi ja aina vaan pykätään samoille sijoille.

Mitä järkeä tuossa on? Toki näitä vaarallisia asuinseutuja löytyy pitkin palloa, erityisesti etelän maista, tuskin on jäänyt muiltakaan huomaamatta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4+9 kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Juuri nyt Tulivuori sylkee tuhkaa ja kiveä Japanissa/art-1288375585128.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu