Oletteko kirjoitelleet muille palstoille, tai lukenut muitten palstojen juttuja?
Onko koko suomi24 keskustelussa yhtään palstaa jossa olisi vähän vähemmän "epänormaaleja" ihmisiä?
Täällä on kymmenisen hyvää kirjoittajaa, joista reilu viisi vähän aktiivisempia. Mutta aiheet alkaa masentaa positiivisintakin lukijaa. Jos sinkkuus on pääsääntöisesti täällä jonkin asteinen sairaus, niin jonnekin vähän pirteämpään paikkaan haluaisin sitten mennä. Olisiko esim. Yksinäisyys palsta vähäkään positiivisempi ja pirteämpi paikka?
Onko koko suomi24 keskustelussa yhtään palstaa jossa olisi vähän vähemmän "epänormaaleja" ihmisiä?
Täällä on kymmenisen hyvää kirjoittajaa, joista reilu viisi vähän aktiivisempia. Mutta aiheet alkaa masentaa positiivisintakin lukijaa. Jos sinkkuus on pääsääntöisesti täällä jonkin asteinen sairaus, niin jonnekin vähän pirteämpään paikkaan haluaisin sitten mennä. Olisiko esim. Yksinäisyys palsta vähäkään positiivisempi ja pirteämpi paikka?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Itse olen ajatellut siirtyä jollekin sinkku palstalle jossa olisi edes jonkinlainen moderointi, mutta eipä noita aktiivisia sinkkuaiheisia palstoja nyt montaa tunnu löytyvän.
Häh. Täällähän on ollut todella rauhallista tänä viikonloppuna.
Eipä kai sitten.
Pitäkää Ella, Eino, Crocuta, Me, Gordon, Jackaroo, Lordi ja muut täysjärkiset ATM:t ojennuksessa.
Ajfa kiittää hyvästä juttuseurasta, valmistautuu työviikkoon ja kevään tuloon.
Hylkäätkö meidät?
En vielä Istuskelen tohon yhteen asti ja lähden nukkumaan ja huomenna avoimin mielin etsiskelemään uusia ihmisiä, joita voin piinata jutuillani.
Kannattaa mielummin kirjoittaa sen kaltaisille palstoille, jossa ihmiset puhuvat omista harrastuksistaan kuten musiikista, urheilusta, eläimistä tai jostain muusta vastaavasta myönteisistä kiinnostuksen kohteesta. Tai jokin tietopainoitteinen palsta, jossa selkeisiin kysymyksiin voi antaa suhteellisen selkeitä vastauksia kuten tietotekniikka tai historia.
Politiikasta tai uskonnosta löytyy tuskin mitään yksimielisyyttä sen enempää nettipalstoilta kuin reaalimaailman puolelta. Tosin hyvänkin keskustelupalsta voi mennä pilalle jonkun sitkeän provoilijan takia. Se tietty nimeltä mainitsematon voivottelijaporukka, jonka maailmankatsomuksen voi tiivistää kolmeen kirjaimeen, tarvitsi oman palstan ongelmilleen.
Ei oikein musiikkipalsta kiinnosta. Olen kuunnellut musiikki-ihmisten jorinoita viimeiset parikymmentä vuotta ja kyllästynyt koko touhuun, lukuunottamatta itsekseni tiluttelua.
Mielenkiintoisia ihmisiä kyllä varmaan löytyy muiltakin palstoilta. Olihan niitä paljon täälläkin. Jos nyt täällä suomi24:ssä jaksan vielä pyöriskellä, niin voinhan aina joskus käydä katsomassa ketä kaikkia täällä vielä on ja laittaa jonkun raivostuttavan aloituksen, josta saatte sitten tapella ATM:n kanssa.
No, pidä hauskaa! :)
En tiedä kuinka kauan itse pyörin täällä, mutta palstan negatiivisuus alka väsyttä, kuitenkin itse tykkän positiivista ilmapiiristä...:)
Tää palsta on hyvä siitä, et tää on niin aktiivinen. Tänne kun laittaa alotuksen niin ihmiset vastailee kohtuu nopeallakin tahdilla. Täällä on monta hyvää palstalaista, mutta sitten löytyy valitettavasti niitä rasittavia lutkittelijoita ja haukkujiakin. Joskus kun olen laittanut esim. s24 aloituksen jollekin toiselle palstalle, niin vastausta on saanut odotella ties kuin kauan. On saattanu ite jo unohtaa kokonaan että laittoi sen alotuksen sinne, ja sitte viikon kuluttua ku käy kattoon siinä on ehkä kaksi vastausta. Sen vuoksi kirjottelen sitten mielummin tänne.