Toisen maailmansodan aikaan murhasivat miljoonia ympäri Aasiaa, siitä on vaiettu, se on salattu eikä sitä ole pyydetty anteeksi. Nyt saavat armottoman tuomion pahoista teoistaan, tämä on vasta alkua. Minkä taakseen jättää sen edestään löytää, niin makaa kuin petaa!
Japanissa isien synnit kostetaan
Sitä saa mitä tilaa
25443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Saksassa natsien hirmuteot on käsitelty ja anteeksi pyydetty. Japanilaiset pitävät itseään uhreina koska saivat kaksi ydinpommia niskaansa. Mitään ei ole kaduttu, koulussa ei kerrota Japanin armeijan hirmuteoista. Aika uskomaton asenne, he sodan aloittivat.
kostaa rikkaille japanilaisille,jotka hännystelevät Yhdysvaltojen kulttuuri-imperialisteja.
Nyt japanilaisten pitää suorittaa proletariaatin vallankumous ja lopettaa urbanismi.
Et voi olla! Kukaan ei usko! Mietihän nyt vähän!
Jumala kaikkien Isä olen sun maallinen sivupersoonasi ja ainakin yhtä voimakas !
Palkitsen "kiltit lapset" ,tuhmille annan risuja !
Asuinsijani on Suomen-Lapissa Korvatunturilla.
Maallisia avustajiani ovat tontut.
Terveisin :
Sivupersoonasi Joulupukki.
Olkoon Japanin tapahtumat varoituksena kaikille syntisille kansoille, katukaa, tehkää parannus tai joudutte Jumalan armottoman vihan kohteeksi!
Jumala ei ole koskaan koston Jumala, näin olen itse oppinut.
Nimimerkin korjaus
Jumala nimenomaan on koston Jumala, synnintekijät hän heittää helvetin ikuiseen tuleen. Maan päällä hän myös voi rangaista synnintekijöitä.
Idiootti
Ja mitähän haitilaiset ovat muinoin tehneet sillä siellä kävi samoin.
Mutta se sentään on moraalisesti oikein on että typerykset rankaisevat itseään jatkuvasti olemalla typeryksiä.
Voodoo-uskonto, se on yksi pirullisimmista pakanauskonnoista mitä maa päällään kantaa! Siitä hyvästä Haitin kansa sai armottoman tuomion!
Noinko ajattelet myös haitilaisista..? Mitäs pahaa he olivat tehneet?
Valaiden henget tulivat kostamaan japanilaisille!
Valaanliha on hyvää, maistuu ihan pihviltä, nisäkäshän se onkin. Norjassa söin, saavatko norjalaisetkin valaiden koston, miten minulle käy?
Seuraavaksi zetalaiset täträyttää laerpyssyllä. Katsokaa vain niin tapahtuu ! www.zetatalk.com
Heillä on varattuna kolmen magnitudin LaserSonarSädetin. Tämä on Inside tieto, jota ei pidä jaettaman herkille !
Commander Zorg on suuri !
Stalinin teot on myös annettu ilmeisesti anteeksi? Nämä anteeksi saajat arvotaan kuulemma pyhällä nopalla.
Turha irvailla, katsotaan naurattaako vielä silloin kun sinut heitetään Helvetin ikuiseen tuleen! Voi hymy hyytyä...
Nyt jäitä hattuun ihmiset! Apua aina sinne, missä sitä tarvitaan!
Ainako pitää ajatella näin, kun jotakin ikävää tapahtuu! Kaikille asioille ei aina edes löydy järjellistä selitystä!
Kulttuuri ja kehitys menee aina eteenpäin tavalla tai toisella. Olemmehan itsekin historiaamme sidoksissa ja se on tärkeää tuntea ymmärtääksemme itseämme ja toisiamme. Voisimmeko ottaa opiksi entisistä taphtumista?
Ei pidä vähätellä japanilaisten ja siellä matkaavien kohtaloa, vaan autetaan sen mukaan, mitä voimme, jos he apua jatkossa pyytävät.
Vaikeassa tilanteessa syyllistäminen lienee turhaa...
Muistetaan myös olla kiitollisia oman maamme kansalaisista, jotka selvisivät hengissä.
Ahneus teettää kaikenlaista !
Kristittynä en asiaa näin näe.
sotilas joutaa helvetin tuleen, vai mitä mieltä olet???? Asevelvollisuus on pakollinen ja jos haraa vastaan, on ongelmia tiedossa! Samoin kaikille bordelleissa käyneille on paljon pahaa tiedossa!!!!!!! Bordellit ovat laillisia joissakin maissa ja sitä monet pitävät jopa "normaalina." Mitä mieltä???? Pornokin on tavallaan yksi huoruuden muoto.
pohjalta lähtee liikkeelle niin joka iikka saa maksaa isiensä synneistä ja pitää muuten paikkansa!!!!!!! Vituttaa eniten maailmassa, että NAISET JA LAPSET joutuu kärsimään miesten typeryydestä!!!!! Siis jos miehillä/uroksilla on edelleen niin hamaan veressä kilpaileminen, tappelu ja tappaminen, niin menkää vaikka aavikolle se toteuttamaan!!!!!!!!!!!!! Miehet ei ole pitkälle eläimestä pötkinyt. Naisilla ei ole mitään intressejä sotia ja tappaa, vetää reviirejä yhtään minnekään!!!! Päinvastoin, naisilla on äidinvastot ja halu puolustaa ja varjella elämää.
Lue historiaa, ennen kuin postitat tollasta roskaa!
tää on niin väärin