Berliinin ja lähistön au pairit!

Muutan elokussa Berliiniin suomalaiseen perheeseen au pairiksi ja mielelläni tutustuisin siellä päin majaileviin muihin auppareihin. Työsopparini kestää huhtikuuhun 2012, joten tulen asumaan Berliinissä n. 8 kuukautta.

Vastailkaa ihmeessä!
169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei!

Olen Berliinin lähellä au pairina. :) Olen kaipaillut seuraa, mutta on aika vaikea löytää muita au paireja täältä. Viestistäsi on jo aikaa, mutta jospa satut lukemaan tämän. Laita ihmeessä viestiä osoitteeseen [email protected]! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


primsessa kirjoitti:

Muutan elokussa Berliiniin suomalaiseen perheeseen au pairiksi ja mielelläni tutustuisin siellä päin majaileviin muihin auppareihin. Työsopparini kestää huhtikuuhun 2012, joten tulen asumaan Berliinissä n. 8 kuukautta.

Vastailkaa ihmeessä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu