Tänään on ollut tylsiä keskusteluja.
Tylsiä keskusteluja tänään
....
37127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Onneksi tuli tällainen repäisevä aloitus!
Keskustellaanko tylsien keskustelujen vaikutuksesta tylsiin keskustelijoihin ja miten se lisää tylsyyttä tylsien keskustelujen aloituksiin. Mikä on määritelmä tylsälle keskustelulle ja voiko siitä määritelmästä keskustella tylsistymättä?
Millaiset aiheet eivät ole tylsiä? Jutellaan niistä.
No alota parempi!!
Sellaiset missä saa lutkitella ja nimitellä naisia...
Kaikki lutkat on vaan kadonneet tältä palstalta. Mistähän se johtuu?
Pitäisikö käydä houkuttelemassa tänne uusia muilta saiteilta?
Pyydä joku niistä kiinnostunut kaveri kanssasi vaikka kaljalle. Livenä on varmaan vielä mukavampaa jutella tuollaisista aiheista toisillenne.
Joo, ja sitte lutkitella vielä kaljanmyyjää. Siitä se riemu vasta repiää!
Mukavaa loppuiltaa baarissa!
Niin, ei tällä palstalla ole enää muita naisia kuin Me ja ES ja kumpikaan heistä ei ole nähnyt lutkaa unissaankaan. Mitä tehtäisiin? Miten voi litkitella jos ei ole lutkan lutkaa näköpiirissä?
Ja olihan se Pirun sosiaalistajien ja Jungfraun track recordeilla aika päälleliimatun oloista se lutkittelu.
Hiljaista on. Pelottavan hiljaista. Eino ja sekopäät ovat kadonneet jonnekin. Aivan outoa.
Voisin laittaa aloituksen itsestäni ja riidellä itseni kanssa siitä, olenko moraaliton?
Joka toisessa viestissä puolustelisin itseäni ja joka toisessa haukkuisin kaikki maailman naiset moraalittomiksi, koska olen muuttunut moraalittomaksi ja samalla tehnyt naiset arvottomiksi.
No, kyllä sä ehdit joka paikassa :)
¤Pena¤ hahmosi oli hauska :))
Mun vekkaus olisi et Einolla on treffit ja hän taas jää ilman piparia.
"Ilkemyksellä" on "lutkaloman".
Mä veikkaan että Einolla on treffit, hän saa piparia ja tulee siitä meille huomenna kertomaan!
Väsyttää hirveesti ja Pena ei omasta mielestä ollut kauhean hauska. Pidän enemmän Emperorista. Penasta tulee liikaa mieleen ATM.
Toivottavasti Einolla on antoisa ilta. Ei se ainakaan tylsempi ole kuin minulla. Onneksi työmatka tänään oli piristävä ja sai taas itsetunnon oikealle kohdalle.
Kiireinen päivä oli tänään, monta asiaa sain hoidettua joita olen lykännyt jo useamman päivän jopa kuukauden ajan. Ei tässä ole paljoa joutanut tälle palstalle kirjoittelemaan, eikä tuota enää oikein tähän aikaan jaksa alkaa mitään kovin tasokasta juttua näpyttelemään kun väsyttää niin kauheasti. Nukkumaan tässä jo pitää laittaa että aamulla jaksaa aikaisin nousta ylös ja lähteä juoksemaan.
Ella, luulen sun olevan oikeassa :)
Olisi ollut kiva lukea Einon kommentit tuolta yhdenyön suhde keskustelusta, kun tuo taistelupari höpisee asiasta juuri niinkuin vuosia yhdessä ollut pariskunta. Tylsää luettavaa, mutta heitä parina ajatellen aika hauskaa. Kumpikaan ei kuuntele ja molemmat vaan kertoo omaa järkkymätöntä näkemystään.
Toivon Einon saavan kivuliaan sukupuolitaudin.
Osaan käyttää kumia.
Pikku-Eikka ei halua enää että pissatessa sattuu.
Voi sua reppanaa, tule tänne annan sulle ison virtuaali halin :)
Toivon et Einon ihastus pysyy lujana;))
Virtuaali halaan mielellään. Kiitos kun jaksat aina olla piristävä :)
Toivotaan Einolle parasta.
Yllättävän positiiista kun joka kommenttiin ei lennä sontaa, mutta kyllä muutamien ihmisten poissaolon huomaa hiljaisuutena. Hetki vielä täälä nauttimassa hiljaisuudesta ja sitten nukkumaan.
Miten teet työkseen?
Sorry, tarkoitin ---> mitä teet työkseen:)
Aha, meillä on "päiväkotin setä" ja nyt selvisi että "työpaikankin setä" löytyy :)
Ajattelen, et tehtävä sopii sulle hyvin :)
Mäkin esimies tehtävässä, usko tai älä, hih:)))
Esimiehenä on mukavaa niin kauan kuin omat esimiehet ja alaiset on mukavia. Viihdyn tosi hyvin työssäni.
Uskon että olet loistava esimies.
Kiitos Beby :)
Hyvää yötä :)
Hyvää yötä :)
Ryhmähalaus!
Kun "jackaroo" kin väsynyt :)
Se on jännä että tällainen paska saa aina enemmän vastauksia yhdessä niiden "mitä eino tai joku muu on tänään tehnyt" kanssa niiden lutkailujen kanssa kuin sitten mikään ihan oikea aihe joita palstalla tänäänkin on.
Suurinta osaa tämänkin ketjun väestä ei kiinnosta keskustella asiosita vaan jauhaa suoraa paskaa.
Ihhh jännää on. Onneksi en ollut hereillä yöllä tai olisi jääneet unet vähiin.
Naisen viihtyvyys on miehen vastuulla joka tilanteessa! Ken tämän kuvion rikkoo ansaitsee olla tylsimys joka skipataan treffien jälkeen.
Nainen voi olla semi-mykkä toki-sillä hurmaamis show on miehen leipälaji, aina. Kiitos ja anteeks.
Sinulla on ihan sanalainen oikeus skipata se tylsä nainen. Eikö kukaan ole kertonut?
Olen samaa mieltä! Sama skippausoikeus kaikilla - niin naisilla kuin miehillä. Rehti peli.
se johtuu sensuroinnista. Kaikki mielenkiintoiset avaukset poistetaan. Jäljellä on vain nämä samat iänikuiset keskustelut, joita kukaan ei jaksa katsella. Lopulta käy niin, että kukaan ei jaksa ja kaikki vain istuvat hiljaa kotonaan.
Lopulta nämä palstat ovat aivan kuolettavan tylsiä paikkoja