Neljän kuukauden sisällä sama vuokratyöpaikka peräti jo kolmatta kertaa haussa???
Saattaapi olla pitempikin aikaväli/kertoja haussa:))
Saattaapi olla pitempikin aikaväli/kertoja haussa:))
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen huomannut, että osa ilmoituksista laitetaan / "unohdetaan" kai tahallaan, jotta listoille saataisi lisää porukkaa, vaikkei ole aikomustakaan työllistää ainakaan juuri heitä siihen paikkaan.
...mutta usein on yksinkertaisesti niin, että työhön vaan tarvitaan lisää uusia vuokratyöntekijöitä. Ainakin isommissa asiakasyrityksissä vuokratyöntekijöiden vaihtuvuus on niin suuri (tulevat, jättävät kesken ja lähtevät), joten aukkoja täytyy paikkailla uusilla kesken kaiken.
Nämä ovat niitä tapauksia firmoja joissa ei muutenkaan viihdytä ja vaihtuvuus on suuri.
Tai sitten firmalla ei ole tarkoitusta pitää vuokratyöntekijää kuin hetken kun pitää saada tilaus valmiiksi ennen taukoa tai lomia eikä ole varaa pitää pitenpään.