Miehiltä kommentteja

Miksi mies pitää 24:ssa profiilia, jos on ilmaissut haluavansa seurustella? Ei tietenkään ole kertonut, että pitää profiilia vaan nainen löysi sen sattumalta. Eikö miehellä ole pokkaa sanoa suoraan, että ei halua seurustella vai mistä on kyse?
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tä...

Äänestä

mitä vittua?

Äänestä

Oletko unohtanut vastata myöntävästi? :) Oletko pystynyt saamaan hänet vakuuttuneeksi siitä, ettei parempaa olisi tarjolla? :)
Miksi olit seikkailemassa profiileissa? :) Etsitkö uutta miestä elämääsi? :)
Onko ihan pakko heti olla yhden kanssa ja seurustella? :)

Äänestä

Treffi-sivuillako?

No, sä oot pelkkä laastari sille miehelle siks aikaa, et se hiffaa sua paremman panon.

Äänestä

Siis perusgalleriahuttua vai treffiprofiilia? Erohan noilla kahdella on melkoinen, ainakin suorien tarkoitusperien osalta...

Kelaa asiaa, listaa kaikki mieleen tulevat syyt ja valitse niistä kolme mielestäsi loogisinta ja todennäköisintä syytä miehen profiilin pidolle sekä sen piilottelulle. Ja siinä triossa sulla on melko varmasti kumpaankin osioon oikeatkin vastaukset. Varaudu itseäsi vähemmän miellyttävään totuuteen ja helvetilliseen pettymykseen.

Äänestä

Jotenkin mun aivot aina nyrjähtää näissä määkimisissä. Mikähän vittu siinä oikein on.

Äänestä
  • sun aivoissas on sellainen vika, siis ei vittu.

    Äänestä

Treffiprfohileihin otta yhteyttä myös paljon naisia, jotka eivät itsekään etsi vakituista seurustelua osa pelkästään seksiseuraa, jotkut maksulliseen seksiin,
joillain on oma aviomies impotentti tai muusta syystä kulissiaviossa ja kokeilunhaluisia nuorempia etsivät seksiseuraa,

Harvemmin lööytyy todellista itselleen sopivaa elämänkumppania, jonka
kanssa tulisi kestävä parisuhde ja perhe.
Yhteydenottajista valtaosa on epämääräisiä huijareita Nigeriasta ja Venäjältä eniten scamhuijareita eniten.

Profiiliin ottaa välillä myös muuten muista syista kiinnostavia ihmisiä penpal ystäväksi.
Eriomaisen tutkimuksen tehneet ovat tehneet hyvän opaskirjan nettideittalijoille

http://www.suomalainen.com/sk/servlets/ProductServlet;jsessionid=50ebd9d385a7054ed065bb8fc6158a4fa755eb45bb5d3cebf186410e483df74d.e3iKa3eKc3qRe34Kb38Qc34PbO1ynknvrkLOlQzNp65In0?action=productInfo&productID=4375092

Äänestä

Ai mies haluaisi seurustella sun kanssa? Hahahahhahahahaha XDDDDD

Äänestä
  • Kyllä sininkaltaisilta homoiltakin tulee yhteydenottoja.



    Oletko muuten tuntenut itsesi typeräksi puskailijaksi koskaan aikaisemmin?

    Äänestä

Juuri siksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miksi? kirjoitti:

Miksi mies pitää 24:ssa profiilia, jos on ilmaissut haluavansa seurustella? Ei tietenkään ole kertonut, että pitää profiilia vaan nainen löysi sen sattumalta. Eikö miehellä ole pokkaa sanoa suoraan, että ei halua seurustella vai mistä on kyse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu