Täs on pieni pätkä mun riimist:
En tiiä mitä aatella, oon yksin autiolla saarella, ilman sua, ilman mitään, mä en oikeesti tartte ketään, sua varsinkaan, taho nähä enää ollenkaan, painu v*ttuun hyvällä säällä, sä saat lähtöpassit täältä, sul ei oo asiaa takasi, ku sä toisen kaa makasit, ja mua muka rakastit.
Mielipiteitä?
En tiiä mitä aatella, oon yksin autiolla saarella, ilman sua, ilman mitään, mä en oikeesti tartte ketään, sua varsinkaan, taho nähä enää ollenkaan, painu v*ttuun hyvällä säällä, sä saat lähtöpassit täältä, sul ei oo asiaa takasi, ku sä toisen kaa makasit, ja mua muka rakastit.
Mielipiteitä?
Vastaukset 11
Vanhimmat
..ok muhu uppos ainaki noi sanat..siihe vaa biittii ja räbää..:)
Ihan jees pumputukset taustalle ja räppää. Mut saisolla pidempi kuin joku 20 sekkaa. Muhun uppos kunnolla.
..että Täs on PIENI pätkä mun riimist, eli kyl siihen on viel jatkoo :)
iha hyvä
ihan vitun paska.
Rimmas mut toi oli jotenki...öö...no...todella epämielenkiintoista...ja ei toi autiosaari juttu oikein sovi koko hommaan...se on vaa siinä väkisin...siitä vois kyllä jotenkin vääntää vertauskuvan et on niinku yksin...
tosi hyvä.. älä kuuntele tota joka laitto ton edellisen et toi ois paskaa.. ku se vaa on kateeliinen et ei ite osaa.. ja niin oon minäkin.. :o tosi hyvät sanat.. siitä aukenee sun urasi.. :D
Kyllä maailmaan vääryyttä mahtuu jos tolla veisulla ura aukee... Aivan vitun paska. Piste.
Alkuun haluun sanoo, että en ole samalla linjalla edellisten 'heittareiden' kanssa, vaan mulla on perustellut mielipiteet. Tän viestin tarkotus ei oo vittuilla. Enkä oo ollenkaan kateellinen sun riimitaidoistas tai mitään.
Mut asiaan. Noi riimit oli paskoja. Sulla on kehittämisen varaa aika paljonkin. Mä oon varma et jos jatkat kirjottamista, ni sä kehityt. Mut noi riimit, ihan alkeellisia. Ja tarkotus ei oo vittuilla, vaan antaa kehittävää palautetta. Increase the peace.
Nyt onki iha sama mitä tulee vastaa, kuollutt' miest ku ei voi enää tappaa. Terveisii sulle toisest valtakunnast, ja usko muo, oon käyny siel suunnas.
Ikävä juttu et sun paikkas ei oo siellä, maan pääl kärsii saat viellä,
jos luulet katkeraks muo, voin kertoo, et vittu oikees oot, se onki iha vitun pientä,ku vertaa miten sä rikoit mieltä, vaik duunasit kännis ja läpäl, tehty mikä tehty ja siihen mun fiilikset sit ehty.
Homo..