Ex haluaa seksiä minulta

Himot hiirelläkin

Olemme olleet asumuserossa 5 kk. Avioliittomme oli helvettiä, jonka vuoksi seksikin loppui minun (naisen) puoleltani lähes kokonaan.
Mies otti rakastajattaren, mutta jäi tietenkin kiinni, joten ero otettiin.

Suhde toiseen naiseen päättyi kuitenkin aika pian. Mies alkoi lähestyä minua uudelleen, ja kas kummaa, seksi alkoi maistua myös minulle. Vietetiin monta himokasta yötä, jonka seurauksena mies väitti rakastuneensa minuun uudelleen ??!

Olen perustanut itselleni mukavan pikkukodin ja hyvin tyytyväinen itsenäiseen elämääni. Viittaan saman palstan toiseen kirjeeseen, jonka on kirjoittanut nimim. "Ei asumaan, kiitos !".
En todellakaan halua entistä miestäni takaisin ! Liitossamme oli niin paljon huonoja asioita, myös väkivaltaa.
Teinkö aivan väärin, kun antauduin rakastelemaan exäni kanssa ? Vai onko tämä vielä jonkunlaista muistelua avioliiton alkuajoista, sillä hyviä hetkiä on toki ollut. Vai onko sydän niin karrella, ja läheisyyden nälkä kova, että tällaiseen sortuu ?

Kokemuksia kaipaan, en varmaankaan ole ensimmäinen, joka erovaiheessa makaa exän kanssa. Kuinka koitte asiat, kuinka selvisitte ? Vai selvisittekö ollenkaan ? Haluan vastauksia vain kokeneilta.

22

4632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähän samaa?

      No minä olen sortunut rakastelemaan exäni kanssa, kun nykyisen kanssa oli paha kriisi menossa ja suunnittelin eroa miehestäni.
      No, ei se taivaita kaatanut, mutta yllättävää kyllä, pystyimme vuosien jälkeen puhumaan asioista, jotka olivat jääneet roikkumaan aikanaan ja
      kaikki katkeruus oli poissa.
      Pari kuukautta tapailimme ja naiskentelimme, mutta ei siitä mitään sen kummempaa kumpikaan edes kuvitellut, hän oli vapaalla jalalla kylläkin, mutta minun piti vain päästä jonkun kainaloon murehtimaan tilannettani ja ex sattui siihen sopivaan saumaan.
      Nykyiselläni oli oma juttunsa ollut työpaikallaan, jonka lopetti, joten niin lopetin minäkin ja jatkoimme eteenpäin yhdessä.
      Emme puhu näistä sivujutuistamme, ne jääköön kummankin salaisuuksiksi, mutta en kadu yhtään, vieraissa käynti virkisti mukavasti ja sain sovittua painamaan jääneet asiat exänkin kanssa.
      En sinuna murehtisi asiaa, saahan sitä exiä tapailla! Asumaan en kuitenkaan minäkään muuttaisi exän kanssa enää, koska ne ikävät asiat ovat kuitenkin olemassa, miksi ero tuli.

    • Mukavaa touhua!

      ;)) Voi kuule, kyllä se on eräs, jos toinenkin, joka käy vielä monta ketaa exäänsä naimassa eron jälkeen!
      Ja miksi ei kävisi?
      Onhan se joskus ollut se rakas ja tärkein henkilö elämässä!
      Järki sen sanoo, että ei kuitenkaan enää yhteen, sehän jo nähtiin, mutta eihän se ero monesti sen seksin takia olekkaan tullut?
      Itse olen käynyt exän luona kylässä ja naimiseenhan se on päättynyt.
      Onhan se turvallinen tapa tyydyttää itsensä ja vaaratonkin..
      Ihan suotta mietit moista, käy jatkossakin sekstailemassa, jos exäskin sitä haluaa, mutta todellakin järki päässä, se ei tarkoita yhteen menoa kuitenkaan!

      • :(

        Ei olisi pitänyt tuotakaan juttua tulla lukemaan.


      • tirkistelijä?
        :( kirjoitti:

        Ei olisi pitänyt tuotakaan juttua tulla lukemaan.

        ..mutta tulit silti...?


      • niin just!
        tirkistelijä? kirjoitti:

        ..mutta tulit silti...?

        HAhahahahah!!!!


      • ex-rva

        Kyllä mäkin exää vielä naisin, mutta en muuten huolis:)


      • ei silti yhteen!
        ex-rva kirjoitti:

        Kyllä mäkin exää vielä naisin, mutta en muuten huolis:)

        Juu.meilläkin exän kanssa vasta eron jälkeen alkoi seksi maistua.. ;))
        liitossa ollessa hyi saatana!


      • kyllänytmaistuu! ;))
        ei silti yhteen! kirjoitti:

        Juu.meilläkin exän kanssa vasta eron jälkeen alkoi seksi maistua.. ;))
        liitossa ollessa hyi saatana!

        heh heh! ;))))


    • ei sodita, rakas

      Niin yhteiset arjen murheet ovat monesti pilaamasa seksiä ja kun ei olla yhdessä niin se tauko on monesti palauttaa mieleen kuinka kivaa ja hyvää se on. Rakkaus on monesti ikuista, erosta hulimatta.

    • ei seksiä eksälle

      Sulla on sydän karrella, läheisyyden kaipuu etkä osaa olla yksin. Etkä tuolla menolla pääse ikinä eksästäsi yli, ehkä vasta sitten, kun hän taas löytää uuden naisen. Ja niitä kertoja voi olla sata tai tuhat, ihan miten annat hänen itseäsi koukuttaa.
      Mikä siitä seksistä tekee eksän kanssa yht'äkkiä mahtavaa, jos ennen eroa sitä ei ole ollut? Itselleni ei eroa ennen seksi eksän kanssa maistunut ja eron jälkeen pelkkä ajatuskin sai minut oksentamaan. Eksät on eksiä.

      Kun noita muiden kommentteja lukee, taisin viettää parikymmentä vuotta rakkaudettomassa liitossa. En nimittäin ajattele että eksä on ollut rakkain ja tärkein ihminen ja seksi hänen kanssaan olisi edelleen mahtavaa.

      • ei sulle seksiä!

        Heh heh! Että paskat seksille?
        No, aseksuaalin ei varmaan kannattaisi kommentoida mitään,
        pysyä vain erossa kokonaan .....


      • ei seksiä eksälle
        ei sulle seksiä! kirjoitti:

        Heh heh! Että paskat seksille?
        No, aseksuaalin ei varmaan kannattaisi kommentoida mitään,
        pysyä vain erossa kokonaan .....

        Kyllä mulle seksi kelpaa, sehän on elämän suola ja sokeri, mutta ei eksän kanssa. Mikä tuossa on aseksuaalista? Sekö että myöntää ettei seksi eksän kanssa niin kummoista ollut, että eronkin jälkeen tekee mieli? Vai sekö että sun mielestä kaikkien kuuluu harrastaa seksiä eksän kanssa?

        Kannattaa kaikkien seksiä eksän kanssa harrastavien kokeilla sitä muiden kanssa ja miettiä sitten, oliko se eksä täydellinen seksikumppani. Mutta ette vaan uskalla.


      • aika pitkä aika?
        ei seksiä eksälle kirjoitti:

        Kyllä mulle seksi kelpaa, sehän on elämän suola ja sokeri, mutta ei eksän kanssa. Mikä tuossa on aseksuaalista? Sekö että myöntää ettei seksi eksän kanssa niin kummoista ollut, että eronkin jälkeen tekee mieli? Vai sekö että sun mielestä kaikkien kuuluu harrastaa seksiä eksän kanssa?

        Kannattaa kaikkien seksiä eksän kanssa harrastavien kokeilla sitä muiden kanssa ja miettiä sitten, oliko se eksä täydellinen seksikumppani. Mutta ette vaan uskalla.

        ...20 vuotta ilman seksiä...
        No, eipä voi muuta aatella kirjoituksestasi.. ;))


    • rrrrrrrrrrrrrrrrrrr

      usean eri miehen nussimia naisia Suomessa riittää, oksettavaa, käytökseltään lutkia, todellista roskaväkeä

      • surkea on elämäsi!

        Niin, tuollainen, joka elintään käyttää vain kusemiseen, ei varmaan
        seksintarpeista mitään tajuakkaan.
        Olet varmaan koeputkilapsonen, surkimus...


      • rrrrrrrrrrrrr
        surkea on elämäsi! kirjoitti:

        Niin, tuollainen, joka elintään käyttää vain kusemiseen, ei varmaan
        seksintarpeista mitään tajuakkaan.
        Olet varmaan koeputkilapsonen, surkimus...

        esiaviollinen seksi kielletään Raamatussa, et taida välittää siitä? mones epäaviollinen suhde menossa? oletko lukua pitänyt? entä pikapanot, kun miehiä käväissyt moikkaamassa sua?


      • mene homo helv...
        rrrrrrrrrrrrr kirjoitti:

        esiaviollinen seksi kielletään Raamatussa, et taida välittää siitä? mones epäaviollinen suhde menossa? oletko lukua pitänyt? entä pikapanot, kun miehiä käväissyt moikkaamassa sua?

        Olen kuule mies ja aivan sama, kuka on naisia ennen minua nainut!
        Se ei tavara panemalla kulu, aasi!


    • ex mies

      Näin miehenä entinen heilani jätti minut ja sitten vielä kyseli seksin perään. Suostuin ja panin häntä kuin halpaa makkaraa (mikä hän mielestäni onkin). Minä sain kunnolla panna ilman mitään hempeilyjä ja hän sai mitä sai ja jos sai. Ei ole sen jälkeen enää pyydellyt sänkyseuraksi, mutta lähtisin kyllä jos pyytäisi. Muuten exiä on ihan turha hyysätä ja varsinkaan petturi sellaisia.

      • paneskelua, kiitos!

        no, tuskinpa se exäskään sua nyt millään "mennään takaisin yhteen"-meinigillä naiskenteli! ;))))
        Eli eiköhän teillä ollut ihan samat intressit ja puutteessa ollessaan nyt kelpaa melkein kuka vaan, sinäkin. ;)))


    • Aikanani ajauduin itsekin exexäni seksipartneriksi, kun meillä seksi toimi aivan järjettömän hyvin eroon saakka ja sen jälkeenkin. Vaikka se täyttykin fyysisen tarpeen, niin se hidasti erosta toipumista niin paljon, että jälkiviisaana olisin jättänyt sen tekemättä. Ero on ero myös seksuaalisesti.

      • mukavaa touhua vain.

        Miehet ajattelee varmaan senkin eri tavalla, kuin naiset.
        Rakkautta ei kannata siihen sekoittaa, kun exien kanssa vaivatonta seksiä harrastellaan!


      • Himokas hiiri vastaa

        Kiitos, "jurpo_tyyppi". Tätä minä juuri tarkoitin. Olen itsekin aavistellut, että tunnetasolla eroprosessi hidastuu, ja tuntuu vieläkin pahemmalta.

        Oli kiva huomata, etten olekaan ainoa outo, joka harrastaa seksiä exän kanssa.
        Tosin nyt on tilanne, että hyvissä väleissä ollaan, mutta ei seksiä enää, kiitos !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe