18.45 ensimmäinen Ranskan hyökkäys

Ranska teki ensimmäisen ilmaiskun klo 18.45 ja moukaroi Gaddafin panssarikoneita.
Ei ilmoitettu kuinka monta siviiliä mahtoivat tappaa siinä rytäkässä.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sika mikä sika.

Äänestä

On se perseestä kun länsi hyökkää tappamaan Gaddafin joukkoja ja täysin viattomia sivullisia. Olisivat olleet puuttumatta maan sisäisiin asioihin ja antaneet Gaddafin joukkoineen tappaa kapinalliset ja siinä sivussa myös sivullisia.

Äänestä
  • No ois ainaski öljykentät pysyneet kansallistettuina ja näitten rosvojen ulottumattomissa.

    Äänestä

Huonoo päivitystä vaan tiedotusvälineiltä. Mul ei oo mitään tietoo G:n Horneteista tai sota-aluksista. Kai silläkin jotain on. Saako hyökättyä Marseilleen? Hyvinhän toi Ranskalta on alkanu.

Äänestä

Huomenna tulee sitten Ranskan tukialus. Niin että sitten mereltäkinpäin.
En vain ymmärrä ollenkaan miksi sinne Libyaan hyökätään.
Ei mitään syytä.
Maa on hyvinvoipa öljymaa jossa on paljon ulkomalaisia työntekijöitä ja eurooppalaisakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hulluus huipussaan kirjoitti:

Ranska teki ensimmäisen ilmaiskun klo 18.45 ja moukaroi Gaddafin panssarikoneita.
Ei ilmoitettu kuinka monta siviiliä mahtoivat tappaa siinä rytäkässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu