Tasapaksulle Vinkkiä!

Tasapaksukainen

Josko täältä saisi vähän vinkkejä, kuinka tulisi pukeutua niin, että parhaimmat palat tulisi esille ja ne vähän vähemmän imartelevat puolet jäisi korostamatta.. Valmistujaisjuhlat puskee päälle piakkoin ja olisi pitkästä aikaa hienoa pukeutua itsevarmasti :)

Eli olen 170 senttinen (68 kg), melko tasapaksu eli vyötärö on liikunnan aloittamisen jälkeen vasta tuloillaan. Jalat ovat pitkät ja kaposet, mutta hartiat ovat leveät ja lihaksiakin sieltä löytyy. Takamus on suurehko, kiinteä pehva :) Vatsanseutu on vielä kiinteytymässä, mutta ei enää niin kamala pömppis :)(rinnaymp. 82 cm - vyötärö 78 cm - takamus 96,8 cm)

Miten näistä palasista kokoaisi toimivan kokonaisuuden? Olen niin noviisi näissä asioissa, että neuvot ovat todellakin tarpeen!


Kiitos kaunis jo etukäteen!

1

239

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mirkku kakkonen

      perusjuttu on että tumma väri kaventaa ja vaalea leventää.Voisi kuvitella vaaleaa alaosaa,esim valkoiset ohuet alaspäin levenevät lahkeet housuihin,tiukka yläosa,joku korsettimainen tai toppi jonka päälle jakku joka häivyttää vyötärönseutua,jakun mitta on melko tärkeä että näyttää sopusuhtaiselle.Ehkä ainut asia mitä vältät on pillifarkkuja tai kotelomekkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1739
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1216
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1112
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      933
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      632
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      629
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. 36
      474
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe