Millä perusteella Enia oikein valitsee työntekijät, kun samat paikat, joiden haku piti päättyä 17.03 on edelleen auki. (hakuaikaa jatkettu 24.03)
Ettiikö ne tarpeeksi nuoria ja *********Itse jätin iän mainitsematta(ei pakollinen tieto) Jos nyt soitan ja kysyn, siellä joku parikymppinen nainen kirkkain äänin selittelee ympäripyöreitä.
Miksi Enia? Siksi koska muitakaan paikkoja ei ole auki.
Ettiikö ne tarpeeksi nuoria ja *********Itse jätin iän mainitsematta(ei pakollinen tieto) Jos nyt soitan ja kysyn, siellä joku parikymppinen nainen kirkkain äänin selittelee ympäripyöreitä.
Miksi Enia? Siksi koska muitakaan paikkoja ei ole auki.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Miksi Enia? Siksi koska muitakaan paikkoja ei ole auki."
Olet tuota mieltä ja vielä täälä ihmettelet miksi hakemustasi ei noteerattu..:=)
No, sattuu olemaan pieni paikkakunta. Toiseksi DNA:n haku päättyy vasta 30.03.
Call waves solution on yksi, mutta viimeinen vaihtoehto. Tarvitsen ja haluan nopeasti edes jotain.
Haloo, rekryn piti päättyä 17.03, mutta se alkoikin UUDESTAAN.
No eipä tuossa minun mielestäni ole mitään outoa ja uutta. Puhelinmyyntilafkat kun ovat aina sellaisia että mahtuu paljon väkeä sisään. Vaikka paikat olisivatkin täynnä, pitävät hakuja auki sen vuoksi että jos sattuu pätevä hakemaan, potkivat heikompia ulos.
Tulosta tai ulos toimii jokaikisessä myyntialan firmassa ja tulee aina näin toimimaankin
Ja kyllä, myös Dna:lla.
Esimerkiksi meillä täälä Celectuksella on mollissa aina auki paikkoja Sonerapisteelle. Tämä siksi että vaihtuvuus järkyttävä,
Totta kai se on telemarkkinointi alalla tulos tai ulos. Onhan lehdenmyynnissäkin koko ajan paikkoauki.Mutta Enia ilmoitti ensin hakuajan(jonka puiteissa ne kait sai yhden satsin tarpeeksi nuoria ja kusetettavia) ja nyt jatko hakua, että saa taas toisen satsin nuoria&kusetettavia.
täälläpäin taasen Celecktus ei ole ilmoittanut mitään pitkiin aikoihin.
Jeah, itse lopetin Enialla ja menin Denalle. Oli kyllä paha virhe, koulutus ontuu todella pahasti ja esimiestason työskentely on valovuoden jäljessä muihin puhelinmyyntiyrityksiin verrattuna
Osaavat kyllä käskeä ja vaatia, mutta siihen se sitten jäikin ja äänestin jaloillani!
Eihän se koulutus ole muuta kuin operaattorin kehumista.(koettu on).
Eniasta on ollut tälläkin palstalla paljon negatiivisia asioita.
No minun mielestäni jos suodatetaan nämä poispotkittujen kommentit, jotka tulevat tänne dissaamaan yritystä jossa ovat olleet töissä, ovat kommentit hyviä.
Epäonnistuminen pitää johonkin purkaa, koskaan syy ei ole henkilössä itsessään vaan aina yrityksessä.