Pelaatteko?

Ehkä pelaaminen on väärä sana, mutta haluaisin vaan tietää muitten mielipiteitä..

Siis seurustelun alkuvaiheessa leikittekö välillä kissa-hiiri leikkiä että kumpi pyytää seuraavaksi tapaamista ym ulos menoa?

Olen miespuolinen ja minä olen ehdottanut lähes joka kerta tähän mennessä mutta nyt haluan kokeilla kuinka kauan menee että kumppani ehdottaisikin asiaa! Ehkä pikkuisen lapsellista mutta niinhän elämä on...
5391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuossa voi kuule käydä niin, että jos tämä toinen osapuoli on tottunut saamaan ehdotukset sinun suunnaltasi, niin hän saattaa pian ajatella, että sinua ei enää kiinnosta.
Olehan mies ja pyydä ulos jos kerta kiinnostunut olet. Ei seurustelu ole mitään, nyt ei mene nallekarkit tasan tyyppistä haihattelua.

Ja hei, miten elämä muka on lapsellista? mielenkiintoinen vertaus..

Äänestä

Joko nainen ei ole susta kiinnostunut tai on aivan avuton ja passiivinen muuten, jota pitää palvella ja kaikki tehdä puolesta.

Äänestä

Ei se ole mitään pelaamista!

Kyllä ite ainakin kokeilen aina että ottaako nainenkin yhteyttä, eletään 2011 vuotta joten kummankin pitää tehdä jotain suhteen eteen!

Jos ei ota niin tietää ainakin kuinka tosissaan se on.

Äänestä

No jos on todella ihan ihan alkuvaiheessa, niin älä ala leikkimään! Kuten aikaisempi kirjoittaja sanoi, nainen tulkitsee sen ettet enää ole kiinnostunut ja vaikka itsekin olisikin kiinnostunut, kovettaa itsensä ja ajattelee että "antaa olla sitten!"

Voi olla että kuivuu siihen koko suhdeviritelmä. Ole mies ja tee aloitteita.

Sitten kun ollaan jo pidempään tapailtu ja suhde jo vakiintunut eli sovittu, että ollaan yhdessä, voit kokeilla kuinka kauan menee ennenkuin hän ottaa yhteyttä.

Aina voit kyllä keskustella asiasta ja kertoa miltä sinusta tuntuu ja että toivoisit hänenkin olevan välillä se aloitteellinen osapuoli.

Äänestä

alussa ei kannata leikkiä sillä silloin voit olla varma et se on alun loppua hyvin äkkiä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


No776 kirjoitti:

Ehkä pelaaminen on väärä sana, mutta haluaisin vaan tietää muitten mielipiteitä..

Siis seurustelun alkuvaiheessa leikittekö välillä kissa-hiiri leikkiä että kumpi pyytää seuraavaksi tapaamista ym ulos menoa?

Olen miespuolinen ja minä olen ehdottanut lähes joka kerta tähän mennessä mutta nyt haluan kokeilla kuinka kauan menee että kumppani ehdottaisikin asiaa! Ehkä pikkuisen lapsellista mutta niinhän elämä on...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu