Vielä labretista kysyttävää

Niin, tuleeko tuohon huulilävistykseen parantuessaan sellainen "rustottuma", kuten korvalehteen? Eli tiedätte varmaan, sen kun tunnustelette lävistettyä korvalehteä, sellainen kova "putki".
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei mulle ainakaan sellaista ole tullut...

Äänestä
  • Parantuessaan? Siis korun siinä ollessa ei tule kovaa arpikudosta, eli menee myös umpeen hyvin nopeasti korun pois ottaessa..Kun korun ottaa lopullisesti pois,silloin siihen tulee kova arpikudos, josta ei siis saa enää korua läpi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Labrette kirjoitti:

Niin, tuleeko tuohon huulilävistykseen parantuessaan sellainen "rustottuma", kuten korvalehteen? Eli tiedätte varmaan, sen kun tunnustelette lävistettyä korvalehteä, sellainen kova "putki".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu