Kun lukee näitä kauhukertomuksia on se ainoa oikea johtopäätös. On se naisten elämä yhtä helvettiä, miehet vaan pettää, tietysti ryyppäävätkin, ovat muutenkin kaikinpuolin vittumaisia. Syvä osanottoni ja nöyrin anteeksipyyntöni kaikkien miesten puolesta.
Vain miehet pettää
5
134
Vastaukset
- tässäpä nainen
Aiheeton on osanottosi. Kyllä nuo naisetkin osaa samat jalot taidot.Kuultu,nähty ja koettukin on
- Kyllä, kyllä.....
.... Ja sitten jos niin sattuisi käymään, että nainen pettää, niin hänellä on siihen SYY. Hän pieni raukka elää kylmässä avioliitossa, jossa mies ei tyydytä häntä henkisesti ja fyysisesti, joten lämmön ja läheisyyden ja henkisen yhteyden ja sylin kaipuussaan, tällainen onneton vaimo -polonen ajautuu toisen miehen kanssa suhteeseen.... Nuo edellä luetellut syyt eivät tietenkään voi koskaan olla miesten syitä pettämiseen, ainakaan vaimojen mielestä. Miehet ovat vain mulkkunsa perässä juoksevia sikoja, tai tahdottomia ääliöitä, joita vieraat naiset voivat väkisin raahata kotiinsa ja panna minkä kerkeävät... Vissiin sitä naisten logiikkaa tuo. ;D Mutta, mutta -onhan se tullut jo selväksi, että vaimojen mielestä tasa-arvoa on se, että heidät on nostettu jalustalle, ja heillä on eri oikeudet kuin muilla. Se on kuulkaa miehet niin, että tasa-arvon nimissä teidän kuuluu käydä töissä elättääksenne vaimonne, jotka ovat kotirouvia. Sitten teidän pitää kotona tehdä kotityöt -tasa-arvon nimissä taasen, sillä vaimo on rasittunut, koska on maannut jouten koko päivän ja tarvitsee illasta omaa aikaa, vaikka tyttöjen kanssa baarikierrokselle lähteäkseen. Siellä sitten saattaa tulla vastaan uljaampi urho ja lämpöisempi syli, johon vaimon on hyvä käpertyä, slllä onhan hänellä niin kamalat olot kotona... Ei, ei -eivät naiset petä, he vain etsivät rakkautta.
- Elämä on
Kyllä naiset pettää samalla tavalla kuin miehetkin. Tätä palstaa vain lukee naiset enemmän ja naiset myös kertovat avoimemmin kipeästä kokemuksestaan. Miehet ovat hiljaa, siitä se johtuu. Toivoisi enemmän miestenkin kokemuksia pettämisestä, ei se ole kiellettyä. Voisiko keskustelu siten muuttua asiallisemmaksi täällä, kun olisi molempien näkökantaa asiaan.
Ja turha täällä on vetää hernettä nenään jos häirikkö sattuu nälvimään ja pahaa oloaan purkamaan. - Kunnioitus toiseen
Kyllä pettämistä tapahtuu molempien sukupuolten osalta. Viimeaikaisten kahvipöytäkeskustelujen osalta olen huomannut, että joko miehet ovat alkaneet kertoa herkemmin asiasta tai sitten naiset ovat lisänneet pettämiskäyttäytymistään. Oma mielikuvani on, että ensimmäinen vaihtoehto pitää enemmän paikkansa. sillä onhan se häpeä miehelle jos ei omaa vaimoaan pysty tyydyttämään, vaan sen pitää käydä vieraissa. Mutta kun ei se asia ole näin yksinkertaista. On suuri ero aviomiehen kertoa härski vitsi, sille tuhahdetaan. Mutta jos saman jutun kertoo esim. miespuolinen työkaveri tai joku vieras mies baarissa, niin sille nauretaan katketakseen ja ollaa niin otettuja. On aivan eri asia jos oma mies tuo ruusuja vaimolle esim. ystävänpäivänä kuin se, että esim. miespuolinen työkaveri lähettää tekstarin jossa toivotetaan ruusuntäyteistä ystävänpäivää. Turhan usein kuulee naispuolisten suusta, että haluan meikata baari-iltaan vain sen takia, että näen että kelpaanko vielä toisille. Mikä hemmetti siinä on niin vaikeata ymmärtää jos oma mies sanoo, että rakastaa ja pitää omaa vaimoaan kauniina, miksi pitää hakea joltain tuntemattomalta baarissa hyväksyntää?
Vielä yhtenä lisäkohtana olen huomannut, että naisilla on tullut hirveä kisailun tarve näyttää että kyllähän minäkin vieraan miehen saan iskettyä ja tähän vielä tullut viimeaikoina, kiitos "puumanainen" keskustelun, että lähes nelikymppiset naiset viihtyvät vähän yli 20-kymppisten miesten seurassa. Pojallehan se on tietysti hyvää opetusta kun täti kertoo miten tehdä, että tuntuu hyvältä...
Tältäkin sivustolta on luettavisssa kysymys monta kertaa, että onko tämä tai tämä pettämistä. Yksi itseäni huomattavasti viisaampi naishenkilö, nyttemmin jo ajasta iäisyyteen siirtynyt sanoi viisaasti. "Kaikki mitä sinun pitää miettiä voitko kertoa aviopuolisollesi on pettämistä" toinen sanonta mitä hän myös käytti oli, että "Jos puhuminen lakkaa, alkaa pettäminen, joten puhukaa, puhukaa ja vielä kerran puhukaa" Onhan niitä kilttejäkin miehiä ja alkoholista pääsee kyllä eroon, jos tahtoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1302671Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/702077Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341780Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201659- 1181607
- 1391306
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881074Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48982Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917