paskin metallibändi

vazzguest

Yleensä kysytään että mikä on paras metallibändi, niin nyt kysyn että mikä on huonoin ja paskin metallibändi tunnetuimmista eli ei lasketa lähes tuntemattomia bändejä.

13

274

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikista paskin on

      Avenged Sevenfold

    • Saatanan kives

      Ei kuulu joukkoon. Jos coret lasketaan niin LINKIN PARK!

      Avengedilla on hyviä kappaleita, melodisia, maailman aliarvostetuin bändi.
      Kuunnelkaa kappaleita kokonaan niin ette varmasti sano että on paskaa, löytyy paskempaa.

      • Coven

        AX7 ei TODELLAKAAN ole maailman aliarvostetuin bändi. Tuo kommentti todistaa kuin idiootteja nämä metalcoren kuuntelijat ovat. He haukkuvat Justin Bieberiä ja muita paskoja mutta todellisuudessa heidän musiikkinsa kuuluu samaan kastiin Bieberin ja kumppaneiden kanssa. Core on lähempänä poppia tai räppiä kuin metallia. Huomaa, että nämä teinix wannabe hevarit eivät ole kuunnelleet kunnon metallia ikinä eivätkä osaa sitä etsiäkkään. He kuuntelevat vain sitä mitä kaverit kuuuntelee ja mitä kuulee telkkarista tai radiossa.
        Näihin paskoihin metallibändeihin voisi luokitella kaikki nämä metalcore ja nu-metal paskat jotka yrittävät olla tru, mutta todellisuudessa heillä ei ole mitään hajua mitä metalli on. Suurella todennäköisyydellä te metalcoren kuuntelijat ette kuuntelisi AX7 kaltaisia emo-hintti-yhtyeitä jos metalcorea ei luokiteltaisi metalliksi. Levy-yhtiöt vain mainostavat näitä bändejä muka "metallina" jotta te idiootit ostaisitte ja kuuntelisittte niiden levyjä. Jos tätä säälittävää musiikki tyyliä kutsuttaisiin räpiksi te vain haukkuisitte sitä. Todennäköisesti te ette edes soita mitään instrumenttia, joten teillä ei ole sävelkorvaa huomata mitä eroa on metalcorella ja oikealla metallilla.


    • djhihih

      Burzum ja mayhem

    • black metal sucks

      KUKA HELVETTI ON JUSTIN BIEBER?!!!

      A7X on lähempänä rockkia kuin metallia. Siinä bändissähän häiritsee eniten se kun se luokitellaan metalliksi. Eikös Sonata Arcticakin ole joidenkin mielestä metallia, minun mielestä ei sitä metallia mitä esim oikeat metallibändit on.

      A7X ja SOnata on fake-metallia paitsi että Sonata on parempaa.

      PS.MAyhem on paskaa todellakin

    • fadetoblack .

      Tietääkseni a7x ei räpätä vaan lauletaan.
      Limp Bizkit esimerkki räppäämisestä.
      Eihän monessakaan metallibändissäkään lauleta vaan toistetaan vaan muutamaa nuottia esim Slayer. Silti oikea metalli kuulostaa paremmalta.

    • Quantanamo

      Core-bändit ja nu-metalhan eivät ole metallia, joten ne eivät käy kai vastaukseksi. Vai miten on??

      Ihan oikeista metallibändeistä itse vihaan ainakin todella paljon sellaista orkesteria kuin Gamma Ray.

      • Kai Hansen

        Miten niin Gamma Ray on paska? Et selvästikkään kuuntele paljoa metallia.


    • rockisbetter

      him or bodom: they're boredom.

    • Schnitzel
    • JJ.+

      Bodom, Linkin Park. Laadun puute näkyy kummastakin. Kyllä ne musiikkia osaa tehdä, mutta ei sellaista mitä laadukkaat metalliyhtyeet tekee mm. Judas Priest, Iron Maiden jne.
      Miksi metalliin pitää ahtaa näitä vitun genrejä. Menee pilalle koko metalli, mutta oikeat hevimiehet erottaa hyvän paskasta.

    • JJ-+

      Poison.... HAH HAHHH HAH!

    • Hahhah!!!

      Hohhoijaa. Musiikin "ammattilaiset" on näköjään päässeet täällä vauhtiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1325
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1209
    3. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      233
      1111
    4. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      61
      1092
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      976
    6. 63
      881
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      851
    8. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      667
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      30
      610
    10. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      565
    11. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      530
    12. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      529
    13. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      519
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      510
    15. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      488
    16. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      469
    17. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      465
    18. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      451
    19. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      24
      437
    20. Olet komea ja kaikkea

      En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o
      Ikävä
      19
      423
    Aihe