No hyvä on, ei se koskaan kadoksissa ollutkaan, mutta päätin vihdoin pukea mietteitäni kirjallis-musiikilliseen asuun.
http://tinyurl.com/6emgxs6
Samalla kuvittelin itseni hyväksi jazz-rumpaliksikin (olenhan mies, joten pystyn mihin vain) kaiken muun sooloilun keskellä.
http://tinyurl.com/6emgxs6
Samalla kuvittelin itseni hyväksi jazz-rumpaliksikin (olenhan mies, joten pystyn mihin vain) kaiken muun sooloilun keskellä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hämsy on äijä...
Miehen paikka on keittiössä tekemässä naiselle ruokaa.
"Miehen paikka on keittiössä tekemässä naiselle ruokaa."
Jaa-a. Miehethän tosin kyllä on muuten parempia kokkeja kuin naiset keskimäärin, että toisaalta miksei sinänsä? Mutta kyllä kotityöt muuten kyllä yleensä kuuluu naisille :)
Miehet kokkeina eivät ehkä yleensä seuraa reseptejä niin tarkalleen vaan tekevät oman mielen mukaan ja soveltaen rohkeammin? Jos mä kokkaisin, olisin ehkä "miehekäs kokki".
Mies sitten siivoaisi jäljet.
Noo... sen verran voisin opetella kokkailemaan, että tarjoaisin Hämsylle treffeillä korvapuusteja. Nam.
"Miehet kokkeina eivät ehkä yleensä seuraa reseptejä niin tarkalleen vaan tekevät oman mielen mukaan ja soveltaen rohkeammin? Jos mä kokkaisin, olisin ehkä "miehekäs kokki"."
Oletkos kuullut että kunnon todelliset kokithan nimenomaan juuri maustaakin oman mielensä mukaan ja soveltaa rohkeammin? :) Näin olen kuullut monenkin ammattikokinkin tehneen. Eihän sitä nyt ihan kaikkea tarvi aina jonkun tietyn kaavan mukaan noudattaa. :)
Ja niin helpolla ei kyllä minua saisi siivoamaan jälkiä, muulloin kun joskus silloin tällöin voin. Teille naisilla kun se tuntuu niin hyvin aina sujuvan :)
Löysin juuri sisäisen feministiraivottareni.
Taitaa jätkä25 kommentoida myös tuossa Seksiä puolassa -ketjussa.
Se ylituomaria leikkivä? Kipeä on jätkän pää.
Jos siis väkisin komennellaan tekemään, niin en silloin pakolla suostu :)