Jos puolituttu nainen pyytää sua arvioimaan ulkonäköään asteikolla 4-10 etkä vastaa mitään, kertooko se, siitä, että nainen näyttää mielestäsi niin huonolta/rumalta/typerältä/tylsältä, ettet halua sanoa sitä. Et halua loukata.
Kysymys
4+5
557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko kysymyksesi matemaattisesti lahjakkaiden naisten asteikko-vastine kysymykseen, 'miltä minä mielestäsi näytän' :) ja Onko mielestäsi ongelmallista, että miehet ovat haluttomia vastailemaan 'näyttämis'- kysymyksiin, jonka takia suurin osa naisista ei tiedä, miltä he näyttävät!?
Mutta eipä ongelmaa. Tällä palstalla toimii raatina vili&MMies -nut boy team, joka kertoo kaiken puolisutturoista ja tuntemattomistakin. Mitä sillä kaikella tiedolla teet, onkin sitten ihan oma ongelmasi :)
Kertoo siitä, että vastaamatta jättänyt on riittävän fiksu ollakseen vastaamatta kysymykseen johon vastaaminen olisi typerää. Aika harva kestää kuitenkaan toisen ihmisen totuutta itsestä, eikä valheillakaan pitkälle pötkitä lopulta.
Ihminen joka tarvitsee ulkonäölleen vahvistusarvioita ulkopuoleltaan tulee tarvitsemaan niitä aina ja kaikilta, ei se siihen yhteen kysymykseen lopu. Kyse ei ole useinkaan ulkonäöstä, vaan itsetunnosta.
Jos olisit kaunis, niin hän olisi sanonut sen! Olet siis ruma näin suoraan sanottuna. Luultavasti hän ei vaan jaksanut vaivautua vastaamaan, koska etköhän peiliin katsomalla tajua itsekin että et kovin hyvältä näytä.
- T
Tuollainen käytös tarkoittaa sitä, että olet sian näköinen ja sen lisäksi vielä typerys, kun pyydät arvioimaan ulkonäköäsi-
"Jos olisit kaunis, niin hän olisi sanonut sen! Olet siis ruma näin suoraan sanottuna. Luultavasti hän ei vaan jaksanut vaivautua vastaamaan, koska etköhän peiliin katsomalla tajua itsekin että et kovin hyvältä näytä."
Öhöm... saanen jälleen puuttua kiistaan.
Ensinnäkin on turhaa luulla olevansa kaunis jos ei ole laittautunutkaan kauniiksi. Nainen ei ole muuta kuin tavallinen jos ei laittaudu kauniiksi.
Kauneutta varten on kauneudenhoito.
Älkää siis kyselkö tyhmiä vaan tehkää se kauneus, koska on se muillekin
teetetty. Kaunista luonnollista naista ei vaan ole.