Niin se vaan on ja olen sen nykyään itsekkin huomannut että köyhä mies kun ei naisille kelpaa :(
....naiset vihaavat köyhää miestä ja arvostelevat hänen vaatetustaan ja ulkoista olemustaan...oikein alkaa vituttamaan kun kadulla kääntävät pään pois kun tulen vastaan, ollaan niin NIRPPANOKKIA että ei paremmasta väliä? voisin tässä sanoa seuraavaa kaikille hienostuneille nenänvarttapitkin katsoville nirppanokilla:
HAISTAKAA PITKÄ **SKA!!
....naiset vihaavat köyhää miestä ja arvostelevat hänen vaatetustaan ja ulkoista olemustaan...oikein alkaa vituttamaan kun kadulla kääntävät pään pois kun tulen vastaan, ollaan niin NIRPPANOKKIA että ei paremmasta väliä? voisin tässä sanoa seuraavaa kaikille hienostuneille nenänvarttapitkin katsoville nirppanokilla:
HAISTAKAA PITKÄ **SKA!!
Vastaukset 29
Vanhimmat
Mä veikkaan, että sulla on vaan huono maku vaatteittes suhteen, kierteles vaikkka kirppareita ja muita sellasia, sieltä löytyy edullisesti ja ota makutuomari mukaas.
Jep. Ei vaatteiden hinta kyllä ole mikään hyvän maun tae, vaikka tietysti materiaalit saattaa olla parempia. Muutenkin veikkaan että ap.n ongelma on enemmän katseiden tulkinnassa ja kurjassa olossa, kuin että naiset nyt häntä oikein ylimielisesti syynäisivät. En mä ainakaan erota miesten vaatteista, mikä on kalliimpi mikä halvempi ja jos erottaisinkin, ei sillä olis kyllä merkitystä siihen, miten ihmiseen suhtaudun.
Kiva tietysti, jos miehellä on hänen tyyliinsä sopivat vaatteet, mutta ei siihen rahaa välttämättä paljon tarvita. Makua tai "makutuomaria" enemmän.
No ehkäpä sua lohduttaa se, ettei rahallakaan saa aina välttämättä hyvää naista / palvelua. Rahalla on tosin helpompaa etsiä hyvää naista..
Jeesus rakastaa sinua. Vaikka maailma on sellainen paikka, jossa varakkaat miehet löytävät vaimon ja siitävät naisia raskaaksi, on se, mikä sinua odottaa Jeesuksen seurassa, pientä sen rinnalla, että sinulla on nainen.
Vain uskovainen nainen voi sinut tehdä onnelliseksi ja heistäkään kuulemma ei löydy tosiuskovaisia kuin vanhemmasta mummo-osastosta
Nainen käyttäytyy kuvailemallasi tavalla koska sydämensä on paha, hänellä on paha olla pimeydessä pimeän lapsena.
Unohda naiset, ota rennosti ja ota lasillinen maitoa. Kiukkua pois ystävä, Jeesus auttaa sua löytämään itsellesi unelmiesi vaimon
hihhuliämmät ovat kiihkeitä panemaan vain kännissä,eikä niiden taikauskoista jänkkäämistä kukaan tervejäkinen ei jaksa kuunnella.
Uskonnot katovat kovaa vauhtia sukupuuttoon.
Tutkimuksen mukaan vain tyhmemmät ja mielisairaat enää uskovat jumaliin.
http://www.atheistapologist.com/2010/07/are-atheists-smarter-than-religious.html
Uskonnot saivat alkunsa kamelin pierusta, joita luultiin jumaliksi
kukas nyt höpisee..
kyllä mulle on köyhä mies kelvannut.
Hjalliksen maja myynnissä, ex-vaimon omistukseen saama
http://www.iltalehti.fi/viihde/2010102112558912_vi.shtml
varakkaan ex-vaimo presidentin linnassa muiden varakkaiden kanssa, yhtään köyhää ei kutsuttu, ettei tunnelma rikkoutuisi
En usko, että vika löytyy köyhyydestä van syistä köyhyyden taustalla.
Millainen on sun määritelmän mukaan köyhä mies? Tässä määrittelyssä on eroja, koska joku pitää köyhänä miestä joka omistaa vain vaattensa ja irtainta kuten kalusteita ja pienet tulot ehkä päiväraha ja joku pitää köyhänä miestä joku asuu teltassa/pahvilaatikossa vailla mitään tuloja ja vailla muuta omaa kuin vapaus miettiä missä seuraavaksi telttansa/pahvilaatikkonsa kanssa nukkuu...jne
Voi pientä ressukkaa. Olet kyllä vähän oikeassa... mitä sitä persaukisella miehellä tekee.
Ilman rahaa ym. varallisuutta joudut tyytymään siviiliin. Se taas tarkoittaa sitä, että joudut hyppimään naisen pillin mukaan, jos aiot seksiä saada. Laadun perään ei kannata kysellä =)
No mutta sehän on hyvå!
Tutkitusti useimpien parhaassa iässään olevien miesten mielestä:
http://www.mtv3.fi/helmi/rakkaus/artikkeli.shtml/2011/03/1301163
Kuulehan hyvä herra, ei vaatteiden tarvitse olla kuin ehjät ja puhtaat,se auttaa kummasti. Kirpparit on hyviä paikkoja,ja mitä enemmän käy, sen nopeammaksi hyvien vaatteiden havaitsijaksi kehityt.
Merkki ei ole oleellinen,vaan että se on sun tyylinen.
Kun pidät hygieniastasi huolta, siitä ropisee lisäpojoja. Puhtaaseen mieheen puhtaat vaatteet.
Kavereilta kyselemällä aina löytyy joku osaava hiusten leikkaaja, tai halpa parturi.
Muistat pestä hampaat, ja heittää hymyn nassuun nätin naisen kohdalla. Tai virnistä ees.
Vanhalla rätillä kun pyyhkäiset kenkäsi silloin tällöin, tai ellei ne ole nahkaa, peset pesukoneessa 40 asteen kirjopesussa, ne pysyy siisteinä pitkään.
Sun näköinen takki.
Siinä se, eikä kukaan niuhota!
OK.
Itselläni menee ihan hyvin rahallisesti ja löytyy pelit ja vehkeet. Huvitti kun oltiin kavereiden kanssa kerran mökkilomalla ja käytiin välipäivänä kaupassa kaverin vanhemmalla autolla välillä kaupassa, ja edellisiltana oltiin vähän nautittu alkoholiakin, vaikka en tavallisesti käytä sitä juuri ollenkaan, niin kaupan pihalla joku nainen tuijotti citymaasturista kuin halpaa makkaraa. Itsekseni hymyilin, että onpa yksinkertainen.
No vaatteiden suhteen voi sanoa, jos joku mulkoilee että rumat ne vaatteilla koreilee :) ja vinkka silmää naurussa suin ja jatka matkaas..ei pidä välittämän muiden mulkoiluista..aina on niitä joilla on varaa muka mulkoilla :)
mulla on hieno karjakon puku navetta töissä=O) eix ookin?
http://www.huviavain.fi/tequilatytot.php
No jos ne vaikka säälistä sua katsoo...miettivät onko sulla emäntää kuka susta huolehtii...
Työttömyyspäivärahalla se mies nakkisoppa-aineksia osteli kun tapasimme, ja vaatteet oli edellisen vuosikymmenen peruja. Palavasti rakastuin, rahasta ja vanhasta flanellipaidasta viis :)
Juu eipä nuo asiat silloin vaikuta, kun rakastutaan ihmiseen :) Peukku sulle..
Taitaapa haista, jos ihmiset kääntävät inhoten päänsä pois. Käy suihkussa, niin moista ei tapahdu!
.
http://www.break.com/pranks/hot-chick-pranked-in-bathroom.html
whoa
.
mitäs olet köyhä.miksi et tehnyt kuin muutkin eli hampaat irvessä käynyt edes JONKIN ammatillisen tutkinnon ja mennyt töihin?????????????????????
Käyhä mies on elätettävä mies.Mahdollisesti jopa kusettaja ja petturi, peluri ja öykkäri kun ei muuta voi.
I am a simple man
http://www.youtube.com/watch?v=9HcyS8DZOyw
:D
Voipi olla, että nuoremmissa alkaa vaatteilla olla enempi väliä. Voisit kans miettiä, millaisia naisia katselet.
Ja se raha-asia. Mua, kun ei itseä rahapuoli pahemmin nappaa ja muut asiat on elämässä tärkeitä, niin ei kauheasti nappaa ne rahan perään olevat naisetkaan.
sekoitat kaksi eri asiaa. Kadulla vastaan tullessa ei ole hienoa katsoa nenänvartta pitkin. Seksiseuran tai aviomiehen saa kuitenkin valita vapaasti, hittooko se siulle kuuluu.
Vaihda kirpparilta hankitut rytkysi vähän uudempiin ja siistimpiin. Opettele silittämään vaatteet, käy parturissa ja siisti partasi. Huolehdi muutenkin hygieniastasi. Ei se nyt niin vaikeeta ole.
Itse olen tällä hetkellä työtön mies ja voin sanoa että jos nuo yllä olevat asiat on kunnossa niin eivät naiset sinua karkuun juokse. Itse olen hieman ylipainoinen ja kaljuuntuva 30-vuotias herra. Naiset jopa tulevat juttelemaan silloin tällöin ja perunenästänikään ei tunnu olevan haittaa :) Voi myös olla että naamastasi näkyy asennevamma tai jotain.
.
jos naamasta näkyy selkeä ihmisviha tai muita lieviä oireita
.
no ei se tuommonen asennekkaan kyllä mairittele, muutenki eri mieltä.