heei ! mul on naama ihan palanut auringossa, olin pari viikkoo thaimaassa (; nii ja siis tää nyt hilseilee ja tähän sattuu yms ja mikään ei auta ! oisko teil mitään tosi hyvää vinkkii ? (:
KIIITOS !
auringon polttama iho
1
177
Vastaukset
- oppia ikä kaikki
No ikävä sanoa, että jos et käyttänyt aurinkovoidetta jossa oli tarpeeksi hyvä UV-suoja niin se on vähän myöhäistä! Ihosi on palanut. Hoidolla ei pysty vaikuttamaan jälkikäteen palamisen aiheuttamiin soluvaurioihin. Muista tämä ja hanki tietoa syöpäjärjestön nettisivulta kuinka vastaisuudessa suojaat ihosi oikein.
Jos on rakkuloita, päänsärkyä, pahoinvointia, kuumetta, tms. sitten kipinkapin lääkäriin.
Jos vain iho-oireita, suihkuttele parinkymmenen minuutin ajan viileällä vedellä tai tai laita viilentävä ja kostea kääre. Juo vettä tai yrttiteetä. Voitele kevyellä emulsiovoiteella. Kipuun auttaa myös kipulääke, tavallinen Burana tai Panadol.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662268Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381873Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711530Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣231517Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.851244Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841184Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051084- 77939
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9932