Sanotaan, että rakkaus sokaisee. Eli joskus kun olen onnistunut iskemään baarissa naisen, niin tämä ei ole nähnyt lävitseni että olen mielisairas vaan hengannut kanssani ja antanut puhelinnumeron. Tällöin hänen (vähemmän viehättävä)kaverinsa on katsonut minua ilman vaaleanpunaisia laseja ja saanut tolkutettua kaverilleen, että tuon kanssa ei kannata olla tekemisissä.
Tämän takia siis se nainen ei vastaa enää selvinpäin puhelimeen.
Kerrankin iskin baarista 19 vuotiaan naisen ja kuulin hänen kaverinsa sanovan hänelle minusta jotain negatiivistä, mutta koska nainen oli jo isketty niin hän olis sokea kaverinsa varoituksille.
Tuokin nainen kerran totesi hihitellen,että"sä oot ilkeä" kun sain minut kiinni nautiskelemasta sadistisesti eräästä jutusta. Siitäkin huolimatta hän roikkui minussa kiinni koska oli hetkittäin ihastunut. Olen varma, että sen naisen kaveri on saanut maalattua minusta negatiivisen(lue realistisen)kuvan hänelle ja hän ei siksi selvinpäin halunnut olla tekemisissä.
Tämän takia minun kannattaakin iskeä vain yksinäisiä naisia, joilla ei ole kaveria mukanaan vartioimassa.
Tämän takia siis se nainen ei vastaa enää selvinpäin puhelimeen.
Kerrankin iskin baarista 19 vuotiaan naisen ja kuulin hänen kaverinsa sanovan hänelle minusta jotain negatiivistä, mutta koska nainen oli jo isketty niin hän olis sokea kaverinsa varoituksille.
Tuokin nainen kerran totesi hihitellen,että"sä oot ilkeä" kun sain minut kiinni nautiskelemasta sadistisesti eräästä jutusta. Siitäkin huolimatta hän roikkui minussa kiinni koska oli hetkittäin ihastunut. Olen varma, että sen naisen kaveri on saanut maalattua minusta negatiivisen(lue realistisen)kuvan hänelle ja hän ei siksi selvinpäin halunnut olla tekemisissä.
Tämän takia minun kannattaakin iskeä vain yksinäisiä naisia, joilla ei ole kaveria mukanaan vartioimassa.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Ootko käytetty mies?
Vain Einon tasoiset naisasiamenestyjät voivat onnistua ilman baareja.
Baarit ovat parisuhdemarkkinoiden musta raamattu. Ne tekevät puhtaista ihmisistä jotain muuta mitä he oikeasti ovat.
Vitun noloa jos ei uskalla soitella selvin päin vaan sillä "känni roolilla".
Baarit ovat melkein ainoa paikka missä moni 25-35v voi tutustua vieraisiin vastakkaisen sukupuolen edustajiin. Ei siinä mitään sen kummempaa ole. Baareissa muuten käy ihan kaikenlaisia ihmisiä. Sinkkuja, varattuja, naisia, miehiä, seuraa hakevia, alkkiksia, raittiita...
Käytetyllä miehellä ei tee mitään.
Tottakai käsitän sen.
Taviksempi mies vaan hukkuu iskijä mestareiden katselijoiksi siellä.
Sinuun pitäisi istuttaa mikrosiru joka piippaisi sähkölaitteiden lähellä niin ihmiset osaisivat välttää.
Olisi hauska puhkoa sun silmät. Saksilla.
Mukavaa, että olet ruvennut nykyisin rehelliseksi ja kerrot, mitä oikeasti ajattelet miehistä.
Ajattelen noin Naisasialooserista, en kaikista miehistä.
Suosittelen sulle tätä elokuvaa: http://www.imdb.com/title/tt0870984/
Etkö hävinnytkään palstalta? Miksi palasit?
Vaikuttaa mielenkiintoiselta.
Palasin tappamaan teidät kaikki.
YLLÄPITO APUA PUUTTUKAA LAINVASTAISEEN UHKAILUUN
Oih, ES, join me in death, darling?
C'moon?!
Noinko kirpaisee baarien arvosteluni?
Ettekö te supliikit normaalit ihmiset kykene iskemään seuraa muualta?
Tapat meidät lankoja pitkin? Olet kova mimmi!
Eli sä olet se rakkaus, joka sokaisee?
Katsokaa kaiki. Täällä on yksi joka tajusi. Hyvä poika.
Kiitos ES.
Ole hyvä. En tosin ole ES mutta ei väliä. Mua ei haittaa miksi sanot koska en muutoinkaan koskaan kirjoita kahdesti peräkkäin samalla nimimerkillä.
"en kirjoita kahdesti peräkkäin samalla nimimerkillä."
Vastuunpakoilija.
Näkihän sen tuosta eewulin tapauksestakin, ettei naisen tänne kannata kirjoitella rekisteröityneenä eikä varsinkaan kuvan kera.
Nimimerkkien vaihto on naiselle ihan ok jos haluaa palstalla viikoittain käydä. Useammin ei täällä käy kuin max 5 naista, ja about 5 tervehenkistä mieskirjoittelijaa, loppu on sekopäisiä kiusaajia.
Kuten sanoin mua ei haittaa miksi sanot. Ei kait sitä ollut liian vaikea käsittää.
Samaa mieltä. Joskus yritin keskustella täällä omalla nikillä mutta eihän siitä mitään tullut. Mielipiteisiin vaikuttaa enemmän sukupuoli kuin se mitä kirjoittaa. Joten se juna meni jo, pojat. Leikitään tätä sitten niin kuin te haluatte.
En ollut sama kuin edellinen. Mulle oli liian vaikeaa käsittää.
Leikitään vaan, kulta.
Kyetään, mutta mielenkiintoisia, kauniita ja vapaita naisia tapaa nykyään aika vähän missään. Baarissa sentään on aika paljon vapaita naisia ja sitten täytyy enää löytää se vapaa nainen joka on myös mielenkiintoinen ja kaunis.
GG, sinunkin on paras tunkea foliota usb-portteihisi. En mahda itselleni mitään.
"te supliikit normaalit ihmiset"
Olen mielestäsi supliikki? Mahtis. Tosin kirjoittaminen ja puhuminen ovat minulle kaksi eri planeettaa.
Olen mielestäsi normaali? Joo, foliokypärä auttaa.
Näin taitaa olla parasta tehdä! Laitan varmuuden vuoksi myös haarniskahousut päälle kun menen nukkumaan. Missä olomuodossa aiot tulla usb-portista?
Mitä tuo m30. tarkoittaa tuossa? Minä en ole tuota kommenttia sitten kirjoittanut, tiedoksi lukijoille.
Joskus mulla vittuilun ja itseironian raja on TOSI häilyvä. Vittuilen toki itsellenikin.
En tiedä oletko supliikki mutta edellytykset sulla on siihen. Minä en jaksaisi tälläin puhua montaa tuntia. Koko baari ilta , ei mitenkään.
Elämä pyrkimystä olla supliikki baari sankari mies on sama tässä kulttuurissamme kuin että menisi Valamon luostariin.
Koska sinne baarinhan ne naiset änkäytyvät, tahtovat supliikkia mieheltä ja sillä erottelevat miehet jänniin ja pantaviin. Se käy aina niin.
Jos et ole miehenä jompaa kumpaa niin locos vanos vaan baarille, huumeet ja viinat voi mielestäni vetää muuallakin kuin täyteen ängätyssä melu-luolassa.
"Supliikkimiehen" ja mykän väliin mahtuu monenlaista miestä.
Beergogglesit ei itseasiassa häiritse vain aivojen näköaistia käsitteleviä osia.
Iskemisen onnistuminen ei tarkoita, että kohde on sokaisevasti samantien rakastunut...
Kova muna kyllä tekee sen naiselle.
OK
Todennäköisesti naisraukalla oli niin kehno itsetunto, että hetkellinen huomio minkälaiselta nilviäiseltä tahansa hivelee.
Sitäpaitsi tätä kyllä tapahtuu ihan miestenkin keskuudessa: aamulla herätään, katsotaan viereen ja todetaan että "ei h*lvetti!". Alkoholi tunnetusti sumentaa järjen ja näkökyvyn.
Siis jos juttusi on edes totta.
sä olet tyhmä.