Karu tilasto

Suomen tilastokeskuksen mukaan maassamme elää 494810 20-34 vuotiasta miestä ja 472636 20-34 vuotiasta naista. Elikkäs, jos nämä kaikki naiset nyt päättäisivät pariutua ikäistensä miesten kanssa, niin 22174 miestä jäisi rannalle ruikuttamaan! Itse olen onneksi keksinyt ratkaisun tähän "naisvajaukseen" mutta tylyä faktaa silti..
112316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuossa tulee huomata että kyseisen ikäiset miehet ja naiset eivät jakaudu tasan paikkakunnittain. Eli jossain Kainuussa ja muualla on paljon ko. miehiä ja suhteellisen vähän naisia, ja suurissa kaupungeissa taasen kyseisen ikäisiä sinkkunaisia on huomattavasti enemmän kuin sinkkumiehiä.

Eli kannattaa valita asuinpaikkansa huolella. Onneksi asun Helsingissä. ;-)

Äänestä
  • Mitäs iloo on asuu helsingissä kun täällä ollaan niin sisäänpäinkääntyneitä (paitsi kännissi) ja niin pintaliito-omaan napaan tuijotus-muotihörhö- porukkaa.

    Äänestä

  • sdfs kirjoitti:

    Mitäs iloo on asuu helsingissä kun täällä ollaan niin sisäänpäinkääntyneitä (paitsi kännissi) ja niin pintaliito-omaan napaan tuijotus-muotihörhö- porukkaa.

    vaan sitte Turkkus. Siel ei sitte ole sisäänpäins kääntynnyttä? Eihän siellä voi lähteä baariinkaan ellei sitten ota naisia Helsingistä mukaan, koska naiset on vaan kiinnostunut Ilkka Kanervasta (ja miehet toisistaan)!

    Äänestä

Tolla asialla ei oo oikein mitään käytännön merkitystä juuri siks, että kaikki naiset ei koskaan oo samaan aikaan varattuja. Eli sinkkuja, niin naisia kuin miehiäkin tallustelee Suomenkin maassa satojatuhansia.

Äänestä

naisia on lukumäärällisesti enemmän kuin miehiä. Vieläpä alueelliset erot päälle, eri paikkakunnilla on varsin eri tilanne.

Yhteensä miehiä:2 552 893 naisia:2 666 839 yhteensä:5 219 732

Äänestä
  • Naisia on todellakin kaikenkaikkiaan enemmän, mutta ikäluokittain tarkasteltuna tämä on yli 6-kymppisten naisten ansiota. Tähän ikään asti miehiä on joka ikäluokassa enemmän. Ongelman ydin on siis nuorten naisten vähyys.
    75-79 vuotiaissa naisia on jo lähes kaksinkertaisesti miehiin verrattuna. Tämä on julmasti sanottu, mutta mitä iloa on yli 75-vuotiaista naisista? No, anteeks tää.

    Äänestä

miehiä alkaa kuolemaan tuossa 20 paikkeilla enemmän,kaikissa onnettomuuksissa ja muissa sellaisissa. ,muistaakseni

Äänestä

Jos kaikki tosiaan pariutuisivat, niin 22174 rannalle jääneen miehen lisäksi meillä olisi noin 394527 miestä, jotka haluavat hypätä veneestä järveen ja uida takaisin rantaan.

Äänestä

missä ne MIEHET sitten luuraa? Olis kiva tietää, kun kaikki tuntuu aina naisten kans olevan liikentees, jos jonkun vähänkään mielenkiintoisen näen. Etsitään elämää komean miehen kainalossa...

Äänestä
  • Olen jo monen vuoden ajan etsinyt halpaa omakotitonttia Monacosta, mutta ei tunnu löytyvän, ei sitten millään...

    Äänestä

  • Kuten joku jo mainitsi, naiset ovat Hesassa ja miehet Itä- ja Pohjois-Suomessa vapaana, tämä on karu totuus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liikaa miehiä kirjoitti:

Suomen tilastokeskuksen mukaan maassamme elää 494810 20-34 vuotiasta miestä ja 472636 20-34 vuotiasta naista. Elikkäs, jos nämä kaikki naiset nyt päättäisivät pariutua ikäistensä miesten kanssa, niin 22174 miestä jäisi rannalle ruikuttamaan! Itse olen onneksi keksinyt ratkaisun tähän "naisvajaukseen" mutta tylyä faktaa silti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu