chattaus vieraiden naisten kanssa

Miksi varattu mies haluaa osallistua esim. kuvane.net tyyppisiin chatteihin nuorten naisten kanssa...hankkinut sinne profiilin ja oikein kultajäsenyyden, joka on maksullinen.
Fyysistä pettämistä ei ilmeisesti ole ollut.
Lähinnä flirttailua netin välityksellä kommenteilla " oletpas nätti" tyyliin.

En saanut asiaan vastausta mieheltä, olisiko jollakin miehellä tähän ajatuksia.
Itse kyllä ymmärrän flirttailun vieraiden kanssa, mutta että se pitää tehdä salassa...
6173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyseinen mies on idiootti, oletan että hieman vanhempi mieshenkilö, joka kaipaa kivaa katseltavaa ja mahdollista itsetunnon pönkitystä jos sellaista saa. Ja salassahan se tottakai täytyy tehdä, ettei jännitys katoa.

Äänestä

On vaan ajan kysymys kun seuraa myös fyysinen pettäminen.

Sorry, mutta valitettavasti näin on.

Äänestä

Mies pitää sinua idioottina ja haluaa laadukasta naista?

Äänestä

hmmm...niin itsekin ajattelin, että tarpeena on jokin flirtti/itsetunnon pönkitys.
Mikä tässä asiassa tekee miehestä idiootin? Miten sinä neeku sitten toteutat flirttailutarvettasi/naisseuratarvettasi?

Suprise?: Mies pitää minua idioottina?hmm...ei kai minun kanssani sitten kannattaisi edes olla yhdessä? Onko 18-vuotias nettipalstan profiiliunelma, josta ei oikeasti tiedä mitään, laadukas nainen? Olo on aika turta jo koko asian tiimoilta, "lämpöiset" sanasi saivat oloni vain entistä pahemmaksi. Onneksi sinua ei kukaan ole koskaan satuttanut näin, kun et tunnu tietävän miltä se tuntuu.

Tarkoittaako tällainen flirttailu sitä, että siirrytään fyysiseen pettämiseen? Onko asia tosiaan noin mustavalkoinen?

Äänestä
  • Asia nyt on vain niin, että jos mies pettää naistaan, hän pitää tätä idioottina, vaikka sehän ei tietysti tarkoita sitä, että nainen oikeasti on idiootti -se on vain miehen mielipide hänestä. Laadukas nainen taas tarkoittaa useille miehille pelkästään ulkonäöllisiä seikkoja, ja onhan totuus, että nuoret on nättejä. Myös jos on nuorten perään, on hänellä taka-ajatuksena päästä sänkyyn, sillä joku nuori tyttö voi olla sen verran viaton, että suostuu. Aikuisella naisella ei mene kaikki paskan jauhaminen läpi samalla tavalla. Sori, mutta näin se vaan on.

    Äänestä

siitä itte niin välitä mutta munille se tekee hyvää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sydän paskana kirjoitti:

Miksi varattu mies haluaa osallistua esim. kuvane.net tyyppisiin chatteihin nuorten naisten kanssa...hankkinut sinne profiilin ja oikein kultajäsenyyden, joka on maksullinen.
Fyysistä pettämistä ei ilmeisesti ole ollut.
Lähinnä flirttailua netin välityksellä kommenteilla " oletpas nätti" tyyliin.

En saanut asiaan vastausta mieheltä, olisiko jollakin miehellä tähän ajatuksia.
Itse kyllä ymmärrän flirttailun vieraiden kanssa, mutta että se pitää tehdä salassa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu