Itselläni on siis raskaat (ja öljyiset/rasvaiset) luomet, jotka painuvat aivan ripsien tyveen. Usein rajaukset jättävät myös (ei niin mukavat) jäljet ylemmäs luomiin.
Olisiko kellään vinkkejä hyvästä eyelinerista, joka olisi vedenkestävä ja joka pysyisi paikallaan tuhraamatta yläluomea? Olen myös miettinyt, auttaisiko pohjustusvoide ongelmaan. :)
Olisiko kellään vinkkejä hyvästä eyelinerista, joka olisi vedenkestävä ja joka pysyisi paikallaan tuhraamatta yläluomea? Olen myös miettinyt, auttaisiko pohjustusvoide ongelmaan. :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Gosh merkissä on sellainen rajausväri että pysyy varmasti
Kokeilisin pohjustusta ja geelirajausta (pysyy kuin tauti).
www.mic.fi löytyy vedenkestävä eyelinerpen eri väreissä ja pysyy tahraamatta ja on todella helppo käyttää.
Kiitos todella paljon vastauksista! :) Pitääkin alkaa testata, mikä näistä sopisi itselleni parhaiten. Aurinkoista kevään jatkoa kaikille!
Vedenkestävä jos on, niin takuuvarmasti liukenee jos on rasvainen iho.:) Pohjustus tuossa on se kaiken aa ja oo. Jossei käsillä ole pohjustusainetta, niin sitten meikkivoidetta kevyelti luomiin ja puuterointi päälle. Sitten rajaus, niin eipähän suttaa.
Ite käytän tätä taktiikkaa, kun nuo luomet kanssa lärpättää rajauksen päälle.:D