http://www.metallimusiikki.net/metallimusiikki/slayer-kitaristi-norjalainen-black-metal-on-paskaa
Olen kyllä samaa mieltä. Blackmetallin soittajat on kylläkin kehnoja ja taidottomia verrattuna näihin jotka panostavat instrumenttien soittoon ja musiikkiin. Se ei riitä että yritetään vaan olla mahdollisimman synkkiä ja killmyself asenteella olevia hörhöjä.
Mutta kyllä kuuntelen itsekin BM jonkun verran, vaihtelu virkistää mutta SLAYER ON PARAS, VITTU!
BM sucks
6
231
Vastaukset
- haisup
cool story brah
- woldcorld
Siis mitä? Ensin otsikkona että BM sucks, sitten selität kuinka huonoa musiikkia se on ja kuinka sitä kuuntelevat/soittavat ovat hörhöjä, sitten sanot että kuuntelet kyllä itsekin kyseiste genreä.
Mitä päässäsi oikein mahtaa liikkua, kun näin ristiriitaisia viestejä lähettelet? - Lena Muikkuri
Living Colour ja Body Count on hyviä blackmetal bändejä.
- ignorantbitch
http://www.youtube.com/watch?v=pZ1FddQVkpI
Siinä sulle soittotaidotonta paskaa, jonka black metal bandi on tehnyt. Kyseinen biisi ei ole black metallia..mutta haitanneeko tuo. - Raaka-Sipuli
Itse asiassa BM ei ole täysin taidotonta..... Tietysti jokaisessa genressä on paljon paskoja bändejä mutta on myös niitä, jotka osaavat tehdä erittäin mahtavia ja tunnelmallisia biisejä... ja kokeileppas itse öristä mahdollisimman korkealta ja soittaa sähkökitaraa nopeaan tahtiin.... ei taida ihan heti onnistua?? I thought so...
- Joukki 1234
Vetasehan karvakaulus päähäs...hemmetin Petri Nygård Jonnet tulee tämmöistä skeidaa vääntämään tänne. Jutussas ei ollut ensinnäkään mitään järkeä saati sit mitään hyviä perusteluja väitteilles.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1378318Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925706Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1452658Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612513Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349