Hei kaikille!
Olen äskettäin saanut erittäin hyvän kokemuksen kauneusleikkauksen tiimoilta (rintojen suurennus). Kävin myös kavitaatiohoidoissa samaisena aikana.
Mikäli suunnittelet kauneusleikkausta/kropan muokkausta kyseisin keinoin, ja haluat vaihtoehdon viron ja suomen palveluille, niin otahan yhteyttä [email protected] tai pun nro 040 3253518
Vastaan mielelläni kyseilyihin ja annan lisätietoja. :)
Hinta-taso kavitaatiohoidossa on hyvin paljon edullisempi kuin suomessa tai virossa.
Esim kauneusleikkauksesta: Rintaleikkaus maksaa 3400 € sisältäen yksityisen asunnon 10 pväksi, mahdollisesti tarvittavat tulkkipalvelut, kuljetukset yms. Lennot pitää kyllä maksaa itse, mutta tarpeeksi ajoissa varattaessa ne saa erittäin edullisesti ( 30-60e) .Saattajan saa ottaa mukaan. Hänelle ei asuminen maksa mitään.
Olen äskettäin saanut erittäin hyvän kokemuksen kauneusleikkauksen tiimoilta (rintojen suurennus). Kävin myös kavitaatiohoidoissa samaisena aikana.
Mikäli suunnittelet kauneusleikkausta/kropan muokkausta kyseisin keinoin, ja haluat vaihtoehdon viron ja suomen palveluille, niin otahan yhteyttä [email protected] tai pun nro 040 3253518
Vastaan mielelläni kyseilyihin ja annan lisätietoja. :)
Hinta-taso kavitaatiohoidossa on hyvin paljon edullisempi kuin suomessa tai virossa.
Esim kauneusleikkauksesta: Rintaleikkaus maksaa 3400 € sisältäen yksityisen asunnon 10 pväksi, mahdollisesti tarvittavat tulkkipalvelut, kuljetukset yms. Lennot pitää kyllä maksaa itse, mutta tarpeeksi ajoissa varattaessa ne saa erittäin edullisesti ( 30-60e) .Saattajan saa ottaa mukaan. Hänelle ei asuminen maksa mitään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sitten kun tulee niitä leikkausten jälkeisiä vakavia komplikaatioita, niin eipä olekaan leikannut kirurgi tutkimassa eikä vastaamassa ongelmista. Siinähän makselette itse kalliit korjausleikkaukset Suomessa omilla rahoillanne.
Ikävää on myös se, että jos leikkaava kirurgi ymmärtää jotakin väärin, koska kumpikaan ei voi puhua toisilleen omaa äidinkieltään. Älkää sitten itkekö, jos lopputulos on jotain ihan muuta kuin toivoitte.
Ihan on Suomess minua leikattu aina, useamman kerran. Jokainen kerta ei ole mennyt putkeen. Ei ne täälläkään lääkärit vastaa tekosistaan. Itse on etsittävä korjaaja ja maksettava siitä. Eihän alkuperäiselle mokaajalle juuri kukaan edes halua mennä, tiedä jos tulisi vielä pahempaa jälkeä.Sitäpaitsi rahastavat myös korjausleikkauksista.
Miksi ei joku menisi ulkomaille, jos löytää hyvän kirurgin. Minulle se taito olisi tärkeintä, hinta tulee sen jälkeen. TAITO EI MYÖSKÄÄN TARKOITA SITÄ, ETTÄ OLISI NS. KIRJANOPPINUT ELI PROFESSORI, DOSENTTI JNE.Tuokin on opittu kantapään kautta, valitettavasti.
Kantapään kautta olen minäkin oppinut, että taito ja tittelit (professori, dosentti jne.) ovat eri asia. Ja jos joku on vuosikymmeniä sitten ollut alansa ykkönen, se ei tarkoita, että olisi yhä. Kävin täällä Suomessa yhdellä sikakalliilla klinikalla, ja totesin, että maksoin puolet liikaa. Tyhmyydestä sakotetaan.
Uskoakseni kaikki, jotka leikkauksiin ylipäätään ryhtyvät, tiedostavat, että riskit kuuluvat joka ikiseen toimenpiteeseen, tehtiin se missä maassa hyvänsä.
Kukin tavallaan.. pääasia, että tulokset ovat olleet hyviä ja kirurgit ammattilaisia..
Asiapuhetta..itse myös lähtisin suositusten perusteella ulkomaille mikäli olisi tarpeeksi näyttöä, että työtulokset ovat hyviä ja kokemukset kiitettäviä. Tosin haluan pysyä luomuna vaikka korjailtavaa kyllä olisi ^_^.
Ei kuitenkaan ole mitään kirurgiaa vastaan. Se on niin yleistä näinä päivinä, Suomessa tosin vielä vähemmän, kuin ulkomalla...tämän vuoksi ehkä myös lähtisin ulkomaille operaatioihin, kun siellä niitä tunnutaan tekevän jatkuvasti ja näin ollen voisi ajatella,että lekuritkin ovat ammattitaitoisempia. Toki on Suomessakin en sitä sano :) vaan vertauskuvallisesti ehkä ulkomailla suoritetaan enemmän kauneuskirurgiaa..
mulla leikkaus suoritettiin yhdessä euroopan maista nimeltä mainitsematta ja mainostamatta. ei kuitenkaan itä-eurooppa kyseessä. 4000€ ja todella taitavaa jälkeä! todella tyytyväinen! mahdollisen korjausleikkauksen saisin ilmaiseksi jos siltä olisi tuntunut.
varmasti on suomessa tosi taitavia kirurgeja! mutta niin on muuallakin! mutta kyllähän iso osa hinnasta koostuu kalliista työvoimasta. ja suomi on kallis maa! implantit ei paljoo maksa (asiakkaalle 1000€ jos en ihan väärässä oo, klinikalle varmaankin 70% halvempi, veikkaan).
pitää muistaa, että plastiikkakirurgin koulutus on todella pitkä (eka lääkäriks ja sit erikoistuminen + muut ylimääräiset kurssit mahdollisesti). kyllä luulis et niillä tiedoilla jotain oppis!
itse en kyllä halvimman työn perässä juoksis. kauneusleikkaukset on sellanen asia, et kyllä on hyvä pikkusen vaikka extraa maksaa, kunhan on luottavainen olo (lähinnä kirurgiin) ja klinikalla hyvä maine! mut jos aletaan puhumaan 6000-8000€ euron hinnoista ni sit jo vähän mietityttäis.
Minua lähinnä ihmetyttää toisten negatiivisuus joitakin keskusteluja kohtaan. Uskoakseni kaikk me jotka tällä palstalla liikumme, olemme jokseenkin samassa veneessä ja tuskin kukaan tänne tulee ehdoin tahdoin ketään kusettamaan. Minun mielestä se on vain hyvä jakaa mielipiteitä ja suosituksia vaikka täällä, sillä jostakin ne kohtalotoverit pitää löytyä, jollei ystäväpiirissä ole muita leikkauksen läpikäyneitä/leikkaukseen menossa olevia immeisiä!
Aina pitää olla vaihtoehtoja ja se on hyvä se! Täällä nyt muutenkin tunnutaan puhuvan vain viron parista klinikasta niin uskoakseni maailmalla on myös muita hyviä klinikoita tai vastaavia..minä ainakin haluan lisätietoa jos joskus satunkin menemään suurennuttamaan rintani ;) huoh toiveita..jos vain saisi rahat kasaan!
Yhdyn ylempään kommentiin. Itsekin tätä palstaa lukeneena olen huomannut monen ihmisen leikkauksen menneen pieleen. Siksi halusinkin vain valaista, että myös löytyy niitä HYVIÄKIN kokemuksia, joita jakaa muille.
Voitaisiinko sitten perustaa erikseen semmoinen keskustelu, jossa löytyy yhtä paljon hyvää sanottavaa leikkaksista kuin joissain keskustelussa pahaa?
Elkääkä nyt ihmiset vain sanoko että ei ole yhtä paljon hyviä leikkauksia maailmassa ;)
Ihmettelen, kun joku jossakin kohtaa mainitsi, että kirurgia ei ole leikkauksen jälkeen näkynyt/kuulunut lainkaan..oma kirurgini soitti pari kertaa ennen ensimmäistä tarkastusta kysellen kuulumisia jne..kaikki piti hirveän hyvää huolta meikäläisestä, joten älkää nyt hyvät ihmiset menettäkö toivoanne! Kyllä niitä hyviäkin mestoja löytyy uskokaa pois :)