Wintersun ja Mäenpää. Mikä ihme niissä kiehtoo.? Kuunnellut bändiä mutta en ole täpinöissäni. Norther ja Ensiferum parempia.
"Se on maku asia", sano kissa kun koiran persettä nuoli.
Wintersucks
CcCcCcoco
2
128
Vastaukset
- Jari rules
Kuuntelepa noita bändejä vähän kauemmin niin huomaat, että Wintersun ja Mäenpään aikainen Ensiferum erottuu joukosta.
- Anonyymi
Koukkunenä ja se, että kokee itsensä olevan jollain tavalla spesiaali, kiehtoo mua. Tosin en kyllä kuuloaistin perusteella mitään tällaista ole huomannut. Enkä kyllä näköaistinkaan.
Voisivat lopettaa ton jatkuvan levyjen tunkemisen joka tuutista. Ei jaksa kuunnella bändiä, jossa joka omasta mielestään fiksu koukkunenä tunkee 3 levyä vuodessa ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849