minulla on kauhea kiinnostus heitä kohtaan, he ovat niin seksikkäitä ja tulisia etten voi vastustaa heitä. kerran minua tuli vastaan en tiedä oli espanjasta vai mexicosta. mutta puhuin hänen kanssaan baarissa kokok illan. Sitten kun menin kotiin sanoin että ei hitto, mä ymmärsin sitä enempi ku ketään aikasemmin tapaamaani naista. Se oli jotain erikoista. minun tuleva naiseni tulee olemaan sieltä :) Koska tuntuu että suominaisten periaatteet ovat kadonneet. he eivät muusta puhu ku stressistä ja uusista kengistä . :) mutta ei se nurmi ole edelleenkään vihreämpää siellä aidan takana. Kyllä mä suomi naistakin arvostan :)
latinonainen
komea mies 87
6830
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minulla samanlainen tunne myöskin, mutta latinomiehiä kohtaan. Ovat niin viriilejä ja seksikkäitä kaiken aikaa etten voi heitä vastustaa. Olen myös saanut puhua espanjalaisen, meksikolaisen ja jopa braziliaisen miehen kanssa baarissa koko illan huomaten, että kyllä ovat ihan eri luokkaa MIEHINÄ kuin suomalaisetlatino.
Suomimies ei osaa puhua mistään, sorry. Oisko se ruoho vihreämäpää kuitenkin siellä aidan toisella puolella!? Hmmm.
mikäli 87 on ikäsi, ei viagrakaan voi enää auttaa, mikäli taas syntymävuotesi, et ole mies, vaan poju.
suominaiset ei nykyään vilkasekkaan suomimies, koska ovat tajunneet että kuinka surkeita me oelmme :D en usko että nämä mustat oisivat puolustaneet tätä maata. he lähtisivät helvetion kyytiä vetään täältä. ja suominaiset vielä arvostaa sitä :D kyllä nää nykyajan nuoret likat onki tyhmiä. ennen oli sentää viisasta porukkaa. :D ei voi ku nauraa :D
Seurustelin latinon kanssa. Hän oli mielestäni erittäin komea ja seksikäs mies. Viriili hän oli ja kestävä ja mitä kaikkea. Mutta mutta...miksi hän oli sinkku koko komeudessansa kun hänet tapasin? No syy valkeni vähitellen. Hän oli todella traumatisoitunut lapsuudessansa Etelä-Amerikassa kasvaessaan. Lasten kuritusmuodot ovat siellä aivan toista luokkaa kuin koto-Suomessa...siis aivan toista luokkaa. No nämä traumat aiheuttivat hänelle kyvyttömyyttä rakastaa oikeasti, kyvyttömyyttä oikeanlaiseen läheisyyteen jne jne.
En tiedä, mistä latinonaiset puhuvat, mikä on se niin ihana puheenaihe. Tottahan toki suomalainen nainen puhuu stressistä (itsekin olen stressissä kun pitää hoitaa vaativa työ, lapset, koti ja kaikki) kun hänet on asetettu perheessä asemaan, että hän vastaa taloudesta siinä missä mies. Ja kengistä. Minäkin rakastan kenkiä. Montakohan paria minulla on nyt Chie Miharan kenkiä...oih :). Mutta en puhu miehelleni kengistä, ostan vain niitä.
Kumma kun suomalaiset naiset eivät tykkää suomalaisista miehistä ja suomalaiset miehet kuolaavat aina ulkomaalaisten naisten perään. Kyllä kansamme mahtaa olla rumaa ja kehnoluonteista! Mutta sitä sietää ihmetellä, että millä marttyyriasenteella nuo ihka ihanat ulkomaalaisneitokaiset ja uroot sitten suostuvat elämään meidän rumien ja kehnoluonteisten kanssa, joilta periaatteet ovat kadonneet. Mitkä periaatteet? Uskollisuus? Saanen olla eri mieltä. Perhe? Saanen olla eri mieltä tässäkin asiassa. Mutta kuten sanoin, meidät suomalaiset naiset on ajettu asemaan, jossa meiltä edellytetään samaa taloudellista vastuuta perheestä kuin mieheltä.
Kehotan sanomaan, että latinot ovat sinun silmissäsi hyvin seksikkäitä jne. Seksikkyys on katsojan silmissä kuten kauneuskin. Moni aasialainen nainen on suomalaisen miehen silmissä seksikäs ja ihana. Mutta esim ulkomaalainen mieheni ei perusta Aasiasta tulevista naisista mitään. Samoin oli ex-aviomieheni laita. Taas olen kuullut, että esim japanilaiset lähes kärsivät katsoa suomalaista (miestä tai naista) punakkoine hiuksineen ja kalvakoine ihoineen, mutta ovat hyvin viehättyneitä latinalaisen amerikan kansoista.
Ja baarissa puhumisesta sanoisin, että vaikka olisi miten sosiaalinen ja liukas suustaan, ei se tarkoita että elämä yhdessä onnistuisi. Minulla oli mies, joka oli kuin kala vedessä kaikkialla, kaikkien rakastama, osaisi miellyttää ja kietoa puheellansa, mutta yhteiselo hänen kanssaan oli täysin mahdotonta persoonallisuudenrakenteiden häiriön vuoksi. Nyt minulla on mies, joka ei paljon puhu eikä pukahda, ei ole seuramies eikä baarien sankari, mutta hyvä lapsille ja minulle...
Kyllä latinomiehet tekevät Sinulle hyvin pian selväksi, että paikalliset naiset ovat heidän omaisuuttaan. Sama latinomies joka panee suomalaisia turistityttöjä on mustasukkainen myös OMISTA naisistaan.
Miksi muuten 99% latino-suomalainen yhdistelmä onn AINA suominainen -latinomies.
Latinomiehet suomessa lupaavat kaikki latinonaiset suomalaisille miehille rauhoittaakseen suomalaiset miehet ja mielistelläkseen suomalaisia tyttöystäviään. Helppo luvata sellaista mikä ei ole heidän annettavissaan ja antaa lupauksia joita ei tarvitse lunastaa, siis valehdella.
Lähes jokaisella suomalaisella miehellä on omakohtaista käytännön kokemusta latinojen mustasukkaisuudesta.
Siinähän tykkäät latinonaisista. Jos vähäänkään kauniimpaa latinonaista edes katsot ainakaan euroopan puolella ole valmis kuolemaan.
minä itse rakastan suomalista naista, koska hekin ovat seksikkäitä :) ja mikä parasta he ovat sitä mitä tämä maa on, kulttuurierot ovat latinoihin sun muihin liian iso. siksi se ei kestäkkään kovin kauan. että älkää suinpäin rakastuko ihmiset :D