Ei tingitä ei

"Etsin ehdottomasti yli 185cm(!) pitkää komeaa oman arvonsa tuntevaa pääkaupunkiseudulla asuvaa n. 36-40v miestä.(pituudesta en tingi)"

Perhana kun olen vain 184 cm pitkä... :)
12170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Aivan. Omapahan on menetyksensä, jos on noin kapeakatseinen. Kuulostaa suorastaan lapselliselta. Pelkästään tuon perusteella menisi mielenkiinto kyseiseen ihmiseen, vaikka sattuisinkin olemaan riittävän pitkä.

Äänestä

Taas näitä kitisijöitä!
En minä ainakaan raivostu, jos joku mies etsii alle 170 senttistä, huippukaunista naista joka haluaa lapsia.
Se on hänen ongelmansa ei minun.

Itse sain juuri n 95-100 vastausta vuorokaudessa täysin päinvastaisilta miehiltä kuin mitä etsin, kun laitoin oman ilmon yhteen palveluun. Johonkin se raja on vedettävä, kun miehillä ei tuo luetun ymmärtäminen aina ole niin varmaa...

Suomi24:ssä on onneksi se estotoiminto jolla saa postia rajoitettua.

Äänestä
  • Lisään vielä sen verran että kun se puute olisikin vain siinä yhdessä sentissä ja yhden miehen vastauksessa, mutta kun miehet eivät ymmärrä esim sanaa "vapaa" mitenkään päin.
    Toiset tällaiset sanat ovat; "tupakoimaton" "Pirkanmaalainen".

    On todella turhauttavaa seuloa ukkomiesten, ihan liian lyhyiden ja joidenkin kaukomatkalaisten postia, kun jokaikinen äijä kehuu olevansa komea ja erinomainen..

    Niistä minunkin sadasta vastauksesta vain pari oli sellaisia rehellisen tuntuisia ja sellaisia jotka eivät uhonneet olenansa "takuulla pahaita"..

    Äänestä

  • Viittasitko minun tekstiini? Enkö juuri sanonut, että omapahan on menetyksensä? Itse en menetä hänessä mitään.

    Äänestä

Tuo "ehdoton" on semmoinen sana, että sen käyttäjällä jää paska rukkaseen......

Äänestä

Mun mielestä aloittaja on pikkasen typerä.
Ko nainen etsii minimissään 185cm pitkää miestä, mikä tarkoittaa sitä että hän todennäköisesti tykkää sellaisista 190cm hujakoilla olevista. 185 on hänen alarajansa ja ei siitä tarvitse kenekään vetää hernettä nenäänsä jos jää alarajan alle..


Suomi 24 on hyvä, kun täällä saa laitettua estoja kaikille ukkomiehille ja alamittaisille. Kun muutenhan ne eivät mitään kaunista puhetta usko.

Äänestä

Jos mies etsii naista joka saa painaa 30 - 60 kiloa,
niin en lähesty sellaisia miehiä koska painan 61 kiloa.
Moni mieskään ei tingi vaatimuksistaan, jos kilokin liikaa
niin ei kannata ottaa sellaisiin yhteyttä.

Äänestä
  • Hih hei!
    Haluisinpa nähdä naisen joka on 31 kiloinen, seksikäs, naisellinen, kaiken lisäksi tiukka peppuinen!
    Onko taikuissa sellasia? Ei ole tullut käytyä..

    Äänestä

  • shui hin1 kirjoitti:

    Hih hei!
    Haluisinpa nähdä naisen joka on 31 kiloinen, seksikäs, naisellinen, kaiken lisäksi tiukka peppuinen!
    Onko taikuissa sellasia? Ei ole tullut käytyä..

    Sellaisen huomannut, että niillä ihmisillä on aika kovat
    vaatimukset kumppanin suhteen, jotka ei itse pysty
    seisomaan peilin edessä ilkosillaan, ilman että peili särkyy.
    Yleensä niiden miesten vaatimus on se alle 60 kiloinen nainen,
    joilla itsellä on valtava röllykkävatsa, hauisten tilalla riippuvat
    allit ja takamuskin on leveämpi kuin hartiat.

    Äänestä

  • shui hin1 kirjoitti:

    Hih hei!
    Haluisinpa nähdä naisen joka on 31 kiloinen, seksikäs, naisellinen, kaiken lisäksi tiukka peppuinen!
    Onko taikuissa sellasia? Ei ole tullut käytyä..

    "Haluisinpa nähdä naisen joka on 31 kiloinen"

    Varmasti löytyy, kun marssit sairaalan eteen, siellä käy "pakkohoidossa" anorektikot jotta pysyvät elävien kirjoilla!!

    Äänestä

  • VoiPyhäLehmä kirjoitti:

    "Haluisinpa nähdä naisen joka on 31 kiloinen"

    Varmasti löytyy, kun marssit sairaalan eteen, siellä käy "pakkohoidossa" anorektikot jotta pysyvät elävien kirjoilla!!

    Ja narkkarit, jotka vaan ovat unohtaneet syömisen taidon...

    Äänestä

No, takertukaahan nyt johonkin esimerkkiin tosiaan noin kovasti, kun asian ydin oli se että vaatimuksia on puolin ja toisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nettideittailija 852 kirjoitti:

"Etsin ehdottomasti yli 185cm(!) pitkää komeaa oman arvonsa tuntevaa pääkaupunkiseudulla asuvaa n. 36-40v miestä.(pituudesta en tingi)"

Perhana kun olen vain 184 cm pitkä... :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu