"Etsin ehdottomasti yli 185cm(!) pitkää komeaa oman arvonsa tuntevaa pääkaupunkiseudulla asuvaa n. 36-40v miestä.(pituudesta en tingi)"
Perhana kun olen vain 184 cm pitkä... :)
Perhana kun olen vain 184 cm pitkä... :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aivan. Omapahan on menetyksensä, jos on noin kapeakatseinen. Kuulostaa suorastaan lapselliselta. Pelkästään tuon perusteella menisi mielenkiinto kyseiseen ihmiseen, vaikka sattuisinkin olemaan riittävän pitkä.
Taas näitä kitisijöitä!
En minä ainakaan raivostu, jos joku mies etsii alle 170 senttistä, huippukaunista naista joka haluaa lapsia.
Se on hänen ongelmansa ei minun.
Itse sain juuri n 95-100 vastausta vuorokaudessa täysin päinvastaisilta miehiltä kuin mitä etsin, kun laitoin oman ilmon yhteen palveluun. Johonkin se raja on vedettävä, kun miehillä ei tuo luetun ymmärtäminen aina ole niin varmaa...
Suomi24:ssä on onneksi se estotoiminto jolla saa postia rajoitettua.
Lisään vielä sen verran että kun se puute olisikin vain siinä yhdessä sentissä ja yhden miehen vastauksessa, mutta kun miehet eivät ymmärrä esim sanaa "vapaa" mitenkään päin.
Toiset tällaiset sanat ovat; "tupakoimaton" "Pirkanmaalainen".
On todella turhauttavaa seuloa ukkomiesten, ihan liian lyhyiden ja joidenkin kaukomatkalaisten postia, kun jokaikinen äijä kehuu olevansa komea ja erinomainen..
Niistä minunkin sadasta vastauksesta vain pari oli sellaisia rehellisen tuntuisia ja sellaisia jotka eivät uhonneet olenansa "takuulla pahaita"..
Viittasitko minun tekstiini? Enkö juuri sanonut, että omapahan on menetyksensä? Itse en menetä hänessä mitään.
Tuo "ehdoton" on semmoinen sana, että sen käyttäjällä jää paska rukkaseen......
Mun mielestä aloittaja on pikkasen typerä.
Ko nainen etsii minimissään 185cm pitkää miestä, mikä tarkoittaa sitä että hän todennäköisesti tykkää sellaisista 190cm hujakoilla olevista. 185 on hänen alarajansa ja ei siitä tarvitse kenekään vetää hernettä nenäänsä jos jää alarajan alle..
Suomi 24 on hyvä, kun täällä saa laitettua estoja kaikille ukkomiehille ja alamittaisille. Kun muutenhan ne eivät mitään kaunista puhetta usko.
Jos mies etsii naista joka saa painaa 30 - 60 kiloa,
niin en lähesty sellaisia miehiä koska painan 61 kiloa.
Moni mieskään ei tingi vaatimuksistaan, jos kilokin liikaa
niin ei kannata ottaa sellaisiin yhteyttä.
Hih hei!
Haluisinpa nähdä naisen joka on 31 kiloinen, seksikäs, naisellinen, kaiken lisäksi tiukka peppuinen!
Onko taikuissa sellasia? Ei ole tullut käytyä..
Sellaisen huomannut, että niillä ihmisillä on aika kovat
vaatimukset kumppanin suhteen, jotka ei itse pysty
seisomaan peilin edessä ilkosillaan, ilman että peili särkyy.
Yleensä niiden miesten vaatimus on se alle 60 kiloinen nainen,
joilla itsellä on valtava röllykkävatsa, hauisten tilalla riippuvat
allit ja takamuskin on leveämpi kuin hartiat.
"Haluisinpa nähdä naisen joka on 31 kiloinen"
Varmasti löytyy, kun marssit sairaalan eteen, siellä käy "pakkohoidossa" anorektikot jotta pysyvät elävien kirjoilla!!
Ja narkkarit, jotka vaan ovat unohtaneet syömisen taidon...
No, takertukaahan nyt johonkin esimerkkiin tosiaan noin kovasti, kun asian ydin oli se että vaatimuksia on puolin ja toisin.