Mitä mieltä ootte tulevan Provinssin artistivalikoimasta?? Ketä oisitte vielä toivonu esiintymään, vai onko tää valikoima just nyt hyvä?
Muistinvirkistykseksi esiintyjät löytyy täältä: http://www.provinssirock.fi/ohjelma
Itselle mieluisimmat on ainakin Anal thunder, joka on bändi, jonka ansiosta ylipäätään alun perin sain päähäni lähteä Provinssiin tänä vuonna. Myös System of a down, Samuli Putro, Klamydia, Satellite stories ja Social Distortion on mieluisia esiintyjiä:) Oisin kyllä toivonu enemmän punk-henkisiä bändejä mukaan, vähemmän Katri Helenaa, Jenni Vartiaista ja tällasta. No, kokemus sekin.
Entä ootteko ylipäätään ajatellu lähteä kuinka pitkäks aikaa Provinssiin? Ootteko kenties koko viikonlopun vai vaan esim yhen päivän? Enää pari kuukautta, ja sit räjähtää!
Provinssirock 2011
3
277
Vastaukset
- ..kolmas linja..
Michael Monroe esiintyy perjantaina JEEEE!!!! Kuka muuta kaipaa? Sitten jää loppufestari bilettämiseen ei tarvi bändejä kytätä enää..... PROVINSISSA ON HUIPPUHAUSKAA OLI BÄNDIT MITÄ TAHANSA.. PARAS FESTARI! Sjoen pollarit mukavia ja aluejärjestelyt pelaa... rento meno kaupungilla sekä alueella... kukkia hiukasiin ja menoksi!
- seinäjoki rockaa
Ihan mahtava festari! ei kesä ois mitään ilman provinssia ja mahtavia bändejä siellä. =) ainut ja paras festari jonne meen kesäisin, aina kaikki on sujunut mukavasti eikä kummempia yhteenottoja ole syntynyt. paras musa kruunaa kaiken.
- lady32sjk
SOAD, Avenged Sevenfold,The Sounds, Michael Monroe, Klamydia, Apulanta, Pendulum, Mokoma ja Volbeat.
Tässäpä ne on, miksi provinssiin meen tänä vuonna.
Taitaa olla kymmenes provinssikerta mulle, ja taatusti huippuhauskaa tulee olemaan tänäkin vuonna :)
Toivotaan nyt että tuo aurinko jaksais vielä paistaa sillo...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544726
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1724286- 673892
- 1273872
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493681Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450