Kysymys miehille

Millaisen naisen haluasit löytää? Millainen hän olisi luonteeltaan? Entä ulkonäöltään?
486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hän olisi luonteeltaan optimistinen, toisia ja itseään arvostava. Suorapuheinen ja nauravainen. Eloisa. Tietysti luotettava ja luottava.

Semi-liikunnallinen eli kolmisen kertaa viikossa jotain aktiviteettia normi arkiliikunnan lisäksi. Lapset pitäis olla jo tehty. Ite en lapsia halua, mut naisellani sais lapsia olla, ehkä kaksi. Vaikea ajatella et enemmän.

Ulkonäoltään nauravainen, pyöreähkö (ei kuitenkaan kamalasti ylipainoa, ehkä maks. 25kg.) Luonnollisen pyöreät kasvot (ei pöhöttyneet) ja suuret silmät. Enemmän vaalea kuin tumma. Noin 165-170cm pitkä. Saa olla rillit tai ei. Hiuksilla ei väliä, kunhan on hoidetut ja pestyt. Terveen näköinen ja oloinen suomalaisnainen. Eiköhän tolla pitäis jo alkuun päästä...

vaikka ulko- ja luonnelista ei sitten kuitenkaan takaa mitään. Valitettavasti :(

Äänestä
  • Vapaaehtoisesti haluat aisankannattajaksi... ei saatana... kyllä maailmaan mahtuu hulluja miehiä... no onneksi se on minulle vain hyödyksi jos joku haluaa niitä yksinhuoltajia kerätä pois häiritsemästä

    Äänestä

  • Oot sää hullu jätkä kirjoitti:

    Vapaaehtoisesti haluat aisankannattajaksi... ei saatana... kyllä maailmaan mahtuu hulluja miehiä... no onneksi se on minulle vain hyödyksi jos joku haluaa niitä yksinhuoltajia kerätä pois häiritsemästä

    ruveta yksinhuoltajan kanssa seurustelemaan jos olisi tarpeeksi tuloja. Tulot ovat suurin syy siihen miksi en halua olla yksinhuoltajan kanssa koska ei pystyisi käymään missään lasten kanssa ja muutenkaan ei pystyisi harrastamaan mitään.

    Äänestä

Kolmekymppisen sinkkunaisen joka on asunut itsenäisesti 2-5 vuotta ilman pidempiä suhteita sinä aikana ja omasta tahdostaan. Nainen voisi olla hieman erakkoluonteinen, ei siis mikään ylisosiaalinen höpöttäjä. Itsenäisesti ajatteleva ja elämää pohdiskeleva suht tavallinen nainen. Ei vakavia mielenterveysongelmia, lieviä saa olla kaikillahan niitä on jossain elämäntilanteessa.

Tummat pitkät hiukset, Pyöreät kasvonpiirteet, kroppa hoikka-sopusuhtainen, harrastaa jotain liikuntaa. Pituus 165-175.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Millaisen naisen haluasit löytää? Millainen hän olisi luonteeltaan? Entä ulkonäöltään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu