Olette varmaan sitten tietoisia

että TE-virkailijat avasivat neuvontapalstan tuonne Yhteiskunnan tuet osioon - vai onko se vasta avautumassa. Kohderyhmä työttpmyysuhan alaiset sekä vasta työttömäksi jääneet. No, neuvonta on siis kun kerran tuista on kyse, niin siitä työttömyysturvan alueesta.
Lisätietoja mol.fi etusivulla.
185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Kysymyksiin vastataan yleisellä tasolla. Henkilökohtaisiin tilanteisiin vastaajat eivät voi ottaa kantaa."


...ja kaikki tosielämän tilanteethan ovatkin sitten henkilökohtaissia tuilanteita, eiköstä vaan?

Etenkin, jos haluat tuoda esiin epäkohtia?

Koskas TEM perustaa palstan, jossa otetaan näihin kanstaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmkhjljl kirjoitti:

että TE-virkailijat avasivat neuvontapalstan tuonne Yhteiskunnan tuet osioon - vai onko se vasta avautumassa. Kohderyhmä työttpmyysuhan alaiset sekä vasta työttömäksi jääneet. No, neuvonta on siis kun kerran tuista on kyse, niin siitä työttömyysturvan alueesta.
Lisätietoja mol.fi etusivulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu