Koskettelemisesta

Kiinnostaa tietää, miten tytöt suhtautuvat treffeillä kosketteluun. Tarkoitan siis tavallista koskettelua en mitään kähmintää.

Itselleni tyttöjen koskettelu treffeillä on aina ollut hankalaa. Ensitreffit usein ovat menneet koskettamatta lainkaan tyttöä. Halua on usein ollut tosin.

Miten paljon tytöt siis koskettelua haluavat? Meneekö pinnoja jos ei kosketa? Missä menee raja sopivan/halutun koskettelun ja lääppimisen välillä? Onko esim. tytön hiusten silittäminen tytöstä mukavaa vai lääppimistä?
51636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tunnelmasta riippuen kevyt kosketus on mun mielestä yleensä hyvä juttu. jos siis tyttö vaikuttaa myös kiinnostuneelta, niin esim. kevyt kosketus kädelle on ihan hyvä. ja jos istutaan jossain niin voi istua aika lähekkäin. ja kaikki ohimenevät kevyet kosketukset käyvät, eivät ole liian päällekäyviä. tunnelmasta kyllä huomaa, milloin kosketus sopii ja milloin ei, se tulee yleensä ihan luonnostaan. jos ei oo minkäänlaista kosketusta, välit jää vielä vähän viileiksi ja etäisiksi. kosketus lähentää.

Äänestä

Olisi selvempää ja kohteliaampa, jos kysyisit "Saako sua koskettaa käsivarresta, vai puretko mua?" Ehkä tämä on tytöstä hauskaa :) (ja mukavaa kun otat hänet huomioon)

Äänestä
  • itse tykkään ottaa hitaasti.ei ole mukavaa jos vasta tutustumisasteella oleva poika/mies käy kiinni,vaikka se olisikin sitte "kevyttä "kosketusta.suutelu ei tule kuuloonkaan ensitreffeillä,absolutely not.mut se riippuu ihan tytöstä,tää on mun mielipide.mut jos otat hitaammin,et ainakaan riskeeraa mitään.

    hitaasti hyvä tulee,eiks se niin mee?

    Äänestä

  • n85 kirjoitti:

    itse tykkään ottaa hitaasti.ei ole mukavaa jos vasta tutustumisasteella oleva poika/mies käy kiinni,vaikka se olisikin sitte "kevyttä "kosketusta.suutelu ei tule kuuloonkaan ensitreffeillä,absolutely not.mut se riippuu ihan tytöstä,tää on mun mielipide.mut jos otat hitaammin,et ainakaan riskeeraa mitään.

    hitaasti hyvä tulee,eiks se niin mee?

    Menetin mahdollisuudet toisiin treffeihin, kun en ekalla kerralla pyytänytkään tytsiä kämpilleni "panemaan", oli kuulemma sitä odottanut. Hänen käytöksensä oli koko ajan kylmää ja vastentahtoista, oletin ettei häntä niin kovin paljoa kiinnostanut, joten annoin olla.

    Eipä voi sanoa että harmittais.

    Tämä tapahtui Porissa, opiskeluaikanani vuonna 1998, missäpä muuallakaan.

    Äänestä

Koskettelu on hyvä asia, mutta se pitää olla enemmän sellaista ohjaavaa koskettelua niinkuin osoitat samalla suuntaa mihin kävellään tai että haluat samalla huomioda häntä. Ei mitään seksuaalista, eikä mitään ihailevaa, eikä mitään sellaista, mikä on ensisijaisesti sinun tarpeesi. Hiusten silittäminen on jo liikaa, jos nyt ei ole juuri ollut hiuksista puhetta, niin että tilanne olisi siihen relevantti. Suukko käy, jos se on rutiininomainen hyvästely tai tervehdyssuukko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H.M. kirjoitti:

Kiinnostaa tietää, miten tytöt suhtautuvat treffeillä kosketteluun. Tarkoitan siis tavallista koskettelua en mitään kähmintää.

Itselleni tyttöjen koskettelu treffeillä on aina ollut hankalaa. Ensitreffit usein ovat menneet koskettamatta lainkaan tyttöä. Halua on usein ollut tosin.

Miten paljon tytöt siis koskettelua haluavat? Meneekö pinnoja jos ei kosketa? Missä menee raja sopivan/halutun koskettelun ja lääppimisen välillä? Onko esim. tytön hiusten silittäminen tytöstä mukavaa vai lääppimistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu